Українська компанія у вишиванках рік у рік презентує свою продукцію на європейській виставці
Виручка від експорту яблучного концентрату зросла попри скорочення обсягів продажів
За 11 місяців минулого сезону (липень-травень) Україна експортувала 83,9 тис. тонн яблучного концентрату. У порівнянні з показниками сезону 2018/19, коли було експортовано рекордні 108,6 тис. тонн яблучного концентрату, поставки цієї продукції за кордон у натуральному виразі скоротилися на 23%. Про це повідомляє прес-служба «Української плодоовочевої асоціації».
Незважаючи на суттєве зниження об`ємів закордонних поставок концентрату, експортний виторг від продажів цієї групи товарів не тільки не скоротився, але й зріс на 4%.
Таким чином за 11 місяців минулого сезону експорт яблучного концентрату з України у вартісному виразі склав $93,6 млн. Для порівняння, роком раніше продажі концентрату принесли українським експортерам $89,6 млн.
«Підвищення ціни на яблучний концентрат в минулому сезоні обумовлено, в першу чергу, зниженням виробництва яблук в Україні. Через обмежену пропозицію продукції високої якості на ринку, виробники не поспішали здавати яблука низької якості на переробку, намагаючись в найкоротші терміни реалізувати їх на свіжому ринку», — розповідає Катерина Звєрєва, директор з розвитку УПОА.
Зазначимо, що при цьому ціни на ці фрукти на початку сезону 2019/20 були в 1,5−2 рази вищими ніж роком раніше. Відповідно, рівень цін на промислове яблуко також був значно вищим ніж в сезоні 2018/19. Слід додати, що в сезоні 2018/19 в Україні був зібраний рекордний врожай яблук, чим сповна змогли скористуватися місцеві переробні підприємства.
«В розпал яблучного сезону 2018/19 через високу пропозицію на ринку, ціни на яблука досягли мінімального історичного рівня. Деякі виробники навіть припиняли збір яблук, вважаючи, що не зможуть реалізувати продукцію за прийнятною ціною. Відповідно, переробні підприємства сповна скористалися ситуацією і закуповували яблука менше ніж за 1 грн/кг», — коментує Семен Крамаренко, виконавчий директор УПОА.
За його словами, навіть навесні 2019 року заводи по виробництву яблучного концентрату продовжували працювати, а виробники і надалі поспішали реалізувати свою продукцію на переробку, щоб згодом не прийшлося її викидати на смітник.
Основними країнами-імпортерами яблучного концентрату з України в минулому сезоні виступили Польща та США, які імпортували 23,7 тис. тонн та 23,6 тис. тонн цією продукції відповідно.
Зауважимо, що США істотно збільшила обсяги поставок яблучного концентрату з України відносно недавно — у позаминулому сезоні.
«Зростання інтересу до української продукції зі сторони США обумовлене скороченням поставок концентрату з Китаю, через напружену економічну ситуацію між країнами. У п’ятірку найбільших покупців українського яблучного концентрату також увійшли Австрія, Німеччина та Білорусь», — підкреслив Крамаренко.