Виробники плодово-ягідної продукції змагаються із мережами за ціни

 Виробники плодово-ягідної продукції змагаються із мережами за ціни

Собівартість продуктів харчування невпинно зростає в усьому світі, але покупці не поспішають платити більше. Так, наприклад, лише за останній місяць витрати на виробництво с/г продукції в Австралії зросли майже на 10%: на 3,5% збільшилась мінімальна заробітна плата, ще на 4,5% — вартість вантажних перевезень. Австралійські виробники фруктів, овочів та ягід поки що не знають, як пристосовуватимуться до нових умов, адже про підвищення закупівельних цін торгівельні мережі не хочуть і чути.

Тенденція до зниження цін на продукти харчування попри об’єктивні фактори зростання їхньої собівартості спостерігається у багатьох країнах світу. Дві крупні британські мережі Aldi і Lidl фактично оголосили цінову війну своїм постачальникам, прагнучи пропонувати покупцям більш дешеві фрукти та овочі. Магазини гучно заявляють у своїй рекламній продукції, що з допомогою низьких цін на ці категорії товарів вони сприяють здоровому харчуванню британців. Втім, у цих благородних гаслах немає нічого про адекватні умови роботи з постачальниками та підтримку вітчизняних виробників. Британські плодоовочівники побоюються, що прикладу Aldi і Lidl можуть послідувати й інші великі мережі.

Попри все, соціальні програми із забезпечення більш доступної свіжої продукції мають право на існування — якщо вони засновані на добровільному бажанні фермерів. В Сполучених Штатах був запущений рух Feeding America, який дозволяє виробникам свіжої продукції жертвувати некондиційний товар на користь тих, хто не може собі дозволити його придбати. Мова йде тільки про якісні та безпечні для вживання продукти, які втратили товарний зовнішній вигляд та не можуть бути продані за повною ціною.

Журнал «Напої. Технології та Інновації»

Останні статті

Залишити коментар