Виноробня «Курінь» закладе 15 га технічними сортами винограду

 Виноробня «Курінь» закладе 15 га технічними сортами винограду

Сімейна виноробня «Курінь» (Херсонська область) восени 2018 року планує закласти технічними сортами нових 15 га винограднику. Про це пише журнал «Аграрна Еліта України».

У 2017 році валовий збір винограду сягнув 60 тонн. На ділянці молодих насаджень сорту Мускат Білий торік виноробня отримала перший товарний урожай. Загальний обсяг вина, виготовленого на підприємстві з врожаю 2017 року, сягнув 4,8 тис. декалітрів.

Оскільки виноградники молоді, і за рік-два їх урожай зросте, минулого року господарство придбало додатковий пневматичний прес і 10 нержавних місткостей для вина на 100 декалітрів кожна.

«Курінь» також має плани з розширення виробничих потужностей: триває робота над проектом нового виноробного комплексу, у підвалах якого зберігатимуть вино.

Також господарство рекультивує землі, оновлює насадження. Зокрема, у 2017 році тут викорчували 15 га старого персикового саду.

Довідка: Сімейна виноробня «Курінь» спеціалізується на виноградарстві й виноробстві. Має близько 90 га угідь. Виноградники закладено технічними сортами на площі 30 га, решта – під садом яблуні, груші, сливи, вишні, черешні. На виноробні розроблено й апробовано технологію виготовлення 18 авторських вин.

Журнал «Напої. Технології та Інновації»

Останні статті

Залишити коментар