Допоможемо врятувати найстаріший в Україні виноградник винороба Халупенка
Виноград на перголі вирощують у господарстві на Одещині
У компанії «Грін Технолоджі ЛТД», що на Одещині, вирощують виноград на перголі. Це унікальна інтенсивна технологія, аналогів якій в Україні немає. Про особливості вирощування винограду за цією технологією розповів керівник компанії Дмитро ОСТАПЕНКО.
Схему висаджування винограду на перголі практикують на півдні Італії, у Сицилії. Перголою називають садову конструкцію з повторюваних секцій арок, з’єднаних між собою поперечними брусами. У компанії «Грін Технолоджі ЛТД» це конструкція з бетонних стовпів та оцинкованого дроту. Саме ця система вирощування винограду є найбільш інтенсивною і дає змогу отримувати високий врожай.
– Одна з переваг такого типу вирощування винограду – те, що він росте на висоті 1,6–1,7 м, і тому з ним зручно працювати. Після збору грона мають товарний вигляд. Наші насадження згодом вкриємо плівкою. Проте нині вирішили цього не робити, оскільки через воєнні дії цієї весни ми взагалі не розуміли, чи залишиться у нас сад. Тож маємо намір накрити виноградник наступного року, – розповідає Дмитро Остапенко.
Виноградна плантація висаджена з міжряддями по 3 метри. Відстань між кущами становить 2,5–3 метри, залежно від сорту. Перед висаджуванням винограду ґрунт розпушили на 60 сантиметрів у глибину та зволожили плантацію. Обладнали й систему крапельного поливу та встановили резервуар об’ємом 5 тисяч кубів, із якого поливають насадження персика й винограду.
Читайте також:
Як у Шампані і ще краще. Завдяки сучасному обладнанню продукція виноробів з Одещини успішно конкурує на українському ринку
Важливою операцією для вирощування винограду за такою технологією є його обрізування. Розпочинають його наприкінці березня – на початку квітня, перед початком активного руху соку. Важливо вчасно проводити всі наступні зелені операції – пасинкування, формування крони тощо. Для кожного сорту винограду передбачені певні особливості таких операцій.
– Отримати хороший врожай винограду можна лише за умови, якщо за ним постійно доглядати. Якщо певні речі не зробити сьогодні, то завтра можеш втратити половину врожаю, а післязавтра – весь. Тому наш девіз звучить так: «Роби правильно, роби вчасно». Взагалі ж найбільшим недоліком цієї технології є необхідність суттєвих інвестицій у розвиток бізнесу. В Італії розрахунок собівартості вирощування винограду на перголі становить 40 тисяч євро на гектар. У нас, щоправда, вийшло дещо дешевше, – зазначає керівник «Грін Технолоджі ЛТД».
Більше про господарство «Грін Технолоджі ЛТД» читайте в журналі «Садівництво та Овочівництво. Т.І.» №3 (2022), який можна завантажити безкоштовно.
Читайте також:
Виноградарство і виноробство України в умовах воєнного стану: вчимося перемагати! Результати Міжнародної благодійної конференції для виноградарів та виноробів
Запрошуємо презентувати свої напої на міжнародній конференції для ягідівників