«Вина Срібної Землі»: пленер художників на виноградниках та виноробнях Закарпаття
«Вина Срібної Землі»: пленер художників на виноградниках та виноробнях Закарпаття

27 червня в рамках свята «Вина Срібної Землі» у Виноградові, на околицях міста, було проведено пленер художників на виноградниках та виноробнях. Цей мистецький захід організувала Спілка художників Закарпаття та члени Національної Спілки художників України спільно з Асоціацією виноградарів та виноробів та дистиляторів Закарпаття. Мета заходу – налагодити тісну співпрацю між місцевими митцями та виробниками вина, популяризувати «Вина Срібної Землі» через мистецтво, живопис, графіку, пленерний живопис прямо на виноградниках та виноробнях та створити унікальний культурний продукт, який поєднає аромат вина й атмосферу виноградників з особливим теруаром Закарпаття. Згодом, за ініціативи художників, картини було вручено почесним гостям свята.
Борис Кузьма, Народний художник України, графік, живописець, член-кореспондент НАМУ розказав про спільні проєкти Спілки художників Закарпаття та Асоціації виноробів, виноградарів та дистиляторів Закарпаття:
«Ми спільно з Олександром Гарновдієм, головою ГО «Асоціації виноградарів, виноробів та дистиляторів Закарпаття» організували пленер художників, який проходив на винограднику винороба Федора Павлишенця. Це дуже гарна локація, яка знаходиться на схилі: внизу виноградник, а зверху дегустаційна зала. Під час заходу почався дощ, який тривав протягом двох годин. Проте, після закінчення дощу нам вдалося створити певну атмосферу виноградників. Адже, живопис – це враження та відповідні асоціації».
Борис Кузька представляє Спілку художників Закарпаття, яка наступного року відзначатиме 80 років від дня заснування.
«Це доволі довгий період. Відправною точкою для створення закарпатської школи живопису стало відкриття Йосипом Бокшаєм та Адальбертом Ерделі у 1927 році Публічної школи малювання. Заклад уже став відомим брендом. Мистецтво стало вартісним, у яке можна вкладати кошти».
Участь у пленері взяли члени Національної спілки художників України серед яких були: Борис Кузьма, Ігор Луценко, Василь Дуб, Іван Дідик.
Під час пленеру у художників виникла ідея подарувати всі картини почесним гостям свята «Вина Срібної Землі». Отож, картини були вручені: Світлані Шопф, яка провела дегустацію австрійських вин у рамках свята; технічному директору та співвласнику словенської компанії L-INOX Андрею Лозею, який провів презентацію компанії; докторці технічних наук, завідувачці кафедри технології вина та сенсорного аналізу ОНТУ, експертці проєкту FAO Оксані Ткаченко; угорському експерту з оцінювання вин, виноробу і винному журналісту Золтану Беняку, який щорічно бере участь у дегустаційних конкурсаху Закарпатті; Аттілі Борбелі, винному журналісту та автору (Угорщина), члену дегустаційної комісії.
Читайте також: Кращі вина Закарпаття за результатами винного конкурсу «Вина Срібної Землі»
А ще більше цікавих статей про виноробство, пивоваріння ви можете прочитати у наших журналах. Електронна версія доступна до завантаження безкоштовно на період війни: https://techdrinks.info/product-category/2023-2024/.
Журнал «Напої. Технології та Інновації» виходить друком у форматі «перевертайко» 2 в 1 з журналом «Пиво. Технології та Інновації». Адже з початку воєнного стану два видання «Напої. Т. І.» та «Пиво. Т. І.» об’єдналися і виходять одночасно.
Детальніше про ціни та передплату читайте тут.
Щоб придбати друкований випуск нового журналу або
передплатити видання на 2025 рік, звертайтеся за контактами:
Лариса Товкач, менеджер, +38 097 968 95 16, sad.nti@ukr.net
Анна Панкратенкова, тел.: +38 097 75 92 583, reklama.nti@gmail.com
Ірина Петронюк, тел.: +38 096 49 16 692, oksana.buh.ti@gmail.com
Ціна одного примірника журналу «Напої & Пиво. Технології та Інновації» – 300 грн. Ціна одного примірника журналу «Ягідник» – 240 грн. Ціна одного примірника журналу «Садівництво та Овочівництво. Т.І. & Горішник» – 240 грн.
Передплата триває!