Новий журнал «Напої. Технології та Інновації» невдовзі вийде друком
Вина MON CRAFTO: диверсифікація бізнесу як вектор розвитку
З кожним роком усе більше підприємств аграрного сектору України розширює асортимент своєї продукції, опановуючи нові напрямки діяльності. Так, компанія «Сіріус.», що на Житомирщині, окрім горіхів, вирощує технічний виноград і виготовляє вина під торговою маркою MON CRAFTO. Детальніше про особливості вирощування технічного винограду та його переробку проєкту «Напої. Технології та Інновації» розповів Олександр МАЛІНОВСЬКИЙ – директор ТОВ «Сіріус.».
Компанія «Сіріус.», яка розташована в Андрушівській громаді Житомирської області, на 72 гектарах вирощує волоський горіх. Але навесні 2020 року підприємство почало розвивати новий для себе напрямок органічного технічного виноградарства. Саме тоді був закладений виноградник площею 3,5 гектари.
– Перший промисловий урожай з цього виноградника ми плануємо збирати наступного року, оскільки зараз ще відбувається процес формування кущів винограду, – розповів Олександр Маліновський.
СОРТИМЕНТ ВИНОГРАДНИКА: ЯК ОБИРАЛИ СОРТИ?
Сортимент будь-якого саду чи виноградника значною мірою залежить від особливостей розташування насаджень. Так, обираючи сорти винограду для вирощування, на підприємстві передусім враховували кліматичні умови Житомирщини:
– Окрім того, одну з ключових ролей відіграв рельєф ділянки. Так, у нас він має південну експозицію з невеликим нахилом. Також важливу роль мають фізичні та хімічні показники ґрунту. Для їх визначення ми проводили відповідні аналізи, які підтвердили, що наші ґрунти чудово підходять для вирощування винограду, – зазначив директор компанії «Сіріус.».
Як і будь-які садові культури, виноград уражують різноманітні захворювання. Тому стійкість до хвороб – дуже важливий показник при виборі сортів. Також в умовах Житомирської області взимку можуть траплятися значні зниження температури, тому і морозостійкість сортів винограду була важливою характеристикою.
– Так, заявлена морозостійкість сортів, які ми обирали, становить -23–25 °С. Цього цілком достатньо, щоб витримувати зимові зниження температури в нашому регіоні, – розповів Олександр Маліновський. – Окрім того, ми враховували і їхню врожайність, адже нам потрібно було розраховувати переробні потужності нашого господарства.
У результаті компанія «Сіріус.» обрала такі сорти, як: Мускаріс, Геліос, Піно Тін, які купувала в розсаднику «Виноград-Одеса» та в одному зі словацьких підприємств.
– Щодо їхньої врожайності, то минулого року на сортах Мускаріс, Геліос та Піно Тін ми отримали перший пробний урожай – 2 кілограми з одного куща. Тому якщо враховувати, що на 1 гектарі в нас росте 4000 кущів, то ми розраховуємо збирати до 8 тонн винограду з гектара. Щодо інших сортів, то в них поки що врожай був сигнальний – лише кілька грон, – зазначив Олександр Маліновський. – Загалом показником урожайності та якістю винограду ми задоволені. Що важливо, попри дощову осінь, виноград набрав необхідні показники цукристості та кислотності.
ОСОБЛИВОСТІ ВИРОЩУВАННЯ ВИНОГРАДУ ДЛЯ ВИНА
Щоб виноградник правильно розвивався і демонстрував максимальні показники врожайності та якості продукції, важливо правильно його закласти.
– Для початку ми правильно організували територію, зокрема, облаштували межі ділянки у вигляді технологічних проїздів, розрахували розміщення сортів за групами дозрівання від ультраранніх до пізніх, а також розробили захисні й технологічні смуги, в нашому випадку – це насадження волоського горіха. Крім того, ми визначили напрям рядів виноградника з урахуванням нашого рельєфу й освітлення, а також ширину міжрядь, щоб туди могла заїхати техніка та було зручно доглядати за рослинами, – розповів керівник підприємства.
Продовження читайте в жуналі «Напої. Технології та Інновації» №1 (2023 р.), який можна завантажити безкоштовно.
Із запровадженням воєнного стану журнали «Напої. Технології та Інновації» доступні для безкоштовного завантаження за посиланням.
Щоб придбати друковані випуски журналів, видані впродовж минулих років, звертайтеся:
Лариса Товкач, менеджер, +38 (097) 968 95 16, sad.nti@ukr.net
Анна Панкратенкова, тел.: +38 097 75 92 583, reklama.nti@gmail.com
Ірина Петронюк, тел.: +38 096 49 16 692, oksana.buh.ti@gmail.com
Читайте також:
Євгенія Ніколайчук, українська сомельє: виноробство по-португальськи
«Файна Фляшка»: унікальний напій на основі чорного горіха виготовляють на Закарпатті