Вітчизняний алкоголь знову подорожчав

 Вітчизняний алкоголь знову подорожчав

Ціни на алкогольну продукцію в Україні з початку 2018 року прогнозовано зросли, проте не набагато. Про це на своїй сторінці у Facebook повідомив голова Асоціації торговельних мереж України Олексій Дорошенко.

За його даними, зростання вартості алкогольних напоїв відбулось у рамках 0,6-4%.

“Вітчизняне столове вино ємкістю 0,75 л зросло за перші 4 місяці на 90 коп., або 1,5%. Його середня ціна — 59,3 грн. Пляшка вітчизняного пива 0,5 л подорожчала на 60 коп., або 4%, та коштує 14,2 грн. Українська горілка 0,5 л додала 50 коп., або 0,6%, і має середній цінник 81,8 грн”, — зазначив він.

За акцизами на алкоголь Україна одною ногою вже в Європі, додав Дорошенко. “Ми мали свої акцизи підняти до рівня мінімальної ставки ЄС. На сьогодні ми це маємо по сухому вину та пиву. Горілка, інші міцні напої, кріплені та ігристі вина ще чекають свого часу. Можливо, уряд планує зробити це наступного року. Але ситуація буде залежати від зменшення тіньового ринку горілки цього року в умовах стабільної ставки акцизу на цей напій”, — зауважив експерт.

Нагадаємо, у вересні минулого року КМУ переглянув мінімальні роздрібні ціни на алкоголь. Зроблено це було не вчасно, кажуть фахівці, адже такий перегляд мав відбутися ще на початку 2017 року, одразу після підняття акцизів на міцні напої. 

Журнал «Напої. Технології та Інновації»

Останні статті

Залишити коментар