Відомо, які вина потраплять до французького культурного центру вина La Cité du Vin

 Відомо, які вина потраплять до французького культурного центру вина La Cité du Vin

Фото – Корпорація “Укрвинпром”

30-31серпня відбувся Всеукраїнський відбір вин українських виробників у межах проєкту «Українське вино – частина світової культурної спадщини вина La Cité du Vin». Про це повідомляє Корпорація «Укрвинпром» на фейсбук-сторінці.

За рішенням дегустаційної комісії Всеукраїнського відбору «посольських» вин для La Cite du Vin, перемогу здобули вина від національних виробників у таких категоріях:

«Вина ординарні столові сухі»: Рожеве «Рожевий квадрат» від ФГ «Татове вино ВБ» Fathers wine.

«Вина ординарні столові сухі сортові»: Біле «Бейкуш Тельті Курук» від ТОВ Beykush winery; Біле «Шардоне» від ТМ mMy Wine by Eduard Gorodetsky; Біле «Цитроний Магарача» від ТОВ «Вина Запоріжжя» Graevo. Крафтова виноробня; Червоне «Ель Капітан Піно Нуар» від ТОВ «Вінтрест» ТОВ «46 Паралель Вайн Груп» 46 Parallel Wine Group; Червоне «Миколаївське» від ТОВ «Стерх».

«Вина ординарні столові спеціального типу»: Сухе сортове біле «Бузький Фльор» від ТОВ «Стерх».

«Вина ординарні витримані столові сортові сухі»: Біле «Ель Капітан Піно Блан» від ТОВ «Вінтрест» ТОВ «46 Паралель Вайн Груп»; Біле «Шардоне Гранд Резерв Шабо» від ТОВ «ПТК Шабо» SHABO; Червоне «Каберне Мерло LX» Колоніст» від ТОВ «Велес», ТМ «КОЛОНІСТ» Wine Kolonist; Червоне «Каберне Совіньйон АСЕ» від ТОВ «Котнар Хілл» ТМ «Стаховський Вайнс» Stakhovsky Wines; Червоне «Лице» від ФГ «Татове вино ВБ»; Червоне «Каберне Гранд Резерв Шабо» від ТОВ «ПТК Шабо».

«Вина марочні столові сухі»: Червоне «Гранд Адмірал Сапераві» від ТОВ «Вінтрест» ТОВ «46 Паралель Вайн Груп».

«Вина марочні десертні солодкі»: Біле «Чизай Троянда Карпат» від ТОВ «ВК ШАТО ЧИЗАЙ» Chateau Chizay – Шато Чизай.

«Вина ігристі»: Шампанське України «Одеса Престиж» брют від ТОВ «Престиж-Груп»; Ігристе брют біле «Шато Чизай» від ТОВ «ВК ШАТО ЧИЗАЙ»; Ігристе брют рожеве «Моє вино Едуард Городецький від ТМ «My Wine Eduard Gorodetsky».

«Вина ігристі витримані»: Біле брют Nature 2014 від ПрАТ «Артвайнері» Artwinery; Рожеве брют 2018 від ПрАТ «Артвайнері»; Червоне напівсолодке 2020 від ПрАТ «Артвайнері».

– Усіх переможців проєкту нагородили спеціальними дипломами за поширення культури та історії Українського вина. Національні виробники, чиї вина відтепер презентуватимуть Україну в унікальному французькому музеї вина, мають право неабияк пишатись своєю діяльністю, – йдеться у повідомленні.

Нагадаємо, що «Винний Лувр», найбільший та унікальний культурний центр вина La Cité du Vin, з’явився 2016 року. Його експозиція присвячена історії світового виноградарства та виноробства. Щороку культурний центр вина La Cité du Vin приймає в середньому 400 000 відвідувачів із 180 країн світу, а також понад 1000 французьких і міжнародних журналістів, 1100 груп і 400 приватних заходів, презентуючи відвідувачам історію світового виноробства та виноградарства. Тому українські винороби можуть популяризувати в Європі свою продукцію як частину світової культурної спадщини.

Читайте також:
Чим новозеландський Совіньйон Блан відрізняється від французького?
Олександр КОРНІЮК, «Престиж-Груп»: Для нас головне – це якість нашого вина!

Журнал «Напої. Технології та Інновації»

Останні статті