«Варимо те, що любимо» – з таким гаслом на пивоварні Beermaster Brewery працюють над новинками до сезону та готуються у колаборації з британцями презентувати пиво «до Євробачення»
Повномасштабне вторгнення стало точкою нового відліку для більшості бізнесових проєктів в Україні, власники яких були вимушені швидко перелаштовуватися та ухвалювати важливі рішення щодо подальшої діяльності. Особливо гостро це відчули пивовари, чимало з яких на певний період припинили свою роботу – з огляду і на війну, й на тимчасове обмеження продажу алкоголю. Однак більшість виробників крафтового пива напередодні нового сезону все ж таки повертаються до активної діяльності, оптимізуючи виробництво і водночас намагаючись привабити споживача. Бо цікаві новинки повинні з’являтися навіть у непрості часи, впевнений шеф-бровар крафтової пивоварні Beermaster Brewery Віктор ВАЩУК. Броварню, що належить до мережі «Сільпо», у ТРЦ Respublika Park (м. Київ) відкрили 20 грудня 2021 року. Паб при броварні відкрили 18 лютого 2022 року, та вже менш як через тиждень робота вимушено припинилася…
Проте згодом пивоварня таки повернулася «на рейки». Зараз там готуються до нового сезону, запланувавши низку новинок для поціновувачів крафтового пива. Чим пиво від Beermaster Brewery вирізняється серед крафтової продукції українських пивоварів та як у броварні переживають непрості часи, Віктор Ващук розповів нашим читачам.
ПОСТІЙНІ СОРТИ ТА ЦІКАВІ ЕКСПЕРИМЕНТИ
Успіх роботи будь-якої пивоварні завжди залежить від досвіду та креативності пивоварів. Відтак до розвитку Beermaster Brewery Віктор Ващук доклав ті знання та вміння, які здобув за понад двадцять років роботи у галузі. Після закінчення Національного університету харчових технологій, де навчався на спеціальності «Технологія бродіння і виноробство», молодий фахівець розпочав працювати на заводі «Оболонь», де протягом восьми років встиг опанувати всі етапи та процеси пивоваріння. Згодом зайнявся іншими проєктами, а з 2012 року почав співпрацювати з невеликими крафтовими пивоварнями. 2017–2019 року з партнером відкрили власну броварню PEST Brewery. Наступний етап розвитку – співпраця з харківською броварнею AltBier, де пивовар працював головним технологом і керівником проєкту, паралельно надаючи консультації для пивзаводу. Втіливши низку цікавих проєктів, Віктор Ващук розпочав новий етап свого професійного життя – співпрацю з Fozzy Group у межах розвитку крафтової броварні.
На жаль, відкриття броварні практично збіглося з початком повномасштабної війни. Після нападу агресора у лютому броварня Beermaster Brewery відновила роботу через кілька місяців – у травні. Попри труднощі, пов’язані з воєнним часом, пивовари представили п’ять сортів пива. Нині в постійному виробництві – індійський світлий ель TOP HOPS, баварське пшеничне пиво POLONEZ, сесійний легкий пілз Enjoy 10, темний молочний стаут BOG SPIRIT та класичне HAZY DIPA WILD STORM.
– Маємо лінійку постійних сортів, а також один раз у місяць-півтора презентуємо новинки, на які завжди є запит серед споживачів. Зокрема розпочали бочковий проєкт Barrel Aged Projekt. Це ячмінне міцне пиво яке дозріває в дубових бочках, де раніше вистоювалися міцні напої – херес, ром, бурбон, віскі. Воно зріє 4–6 місяців і за цей час набуває унікальних смакових властивостей. Кожна партія пива виходить під власним номером. Зараз вийшло вже дві партії, найближчим часом планується ще чотири сорти пива, яке дозріває в бочках. Торік випустили сорт All roads to Victory («Всі дороги – до перемоги»). Це український золотий ель, 5,5 % з м’яким солодовим ароматом. Ще одна новинка – Michelada, спеціальне пиво, у якому поєднуються апельсиновий, томатний та лаймовий сік з мексиканськими спеціями. Цей напій – один з останніх наших експериментів, – розповідає про новинки броварні Віктор Ващук.
Нещодавно споживачам презентували також персиковий Milkshake – одну з цікавих редакцій пива ІРА. На вигляд пиво Bomb Tsupik нагадує молочний коктейль, а смакує як вершково-фруктове пюре. Оскільки рецептура напою передбачає додавання персикового пюре, його варять невеликими партіями, лише тоді, коли дозріває духмяний одеський персик.
Нині очікується ще один Milkshake – Crazy Orange, з додаванням пюре апельсина. Також до продажу надійшло пиво з додаванням пюре манго – Сік п’яного пелікана. Серію Milkshake у броварні планують розширити у період сезону свіжих фруктів – тоді її прихильники можуть очікувати на оригінальні новинки.
УКРАЇНСЬКО-БРИТАНСЬКЕ ПИВО «ПІД ЄВРОБАЧЕННЯ»
На Beermaster Brewery також експериментують і варять не надто популярні в Україні сорти Sour (кисле пиво). Зараз число поціновувачів такого напою зростає. Спеціально для військових, для наших воїнів, броварня зварила безалкогольне пиво «Вірю в ЗСУ». Його передавали бійцям, які захищають країну та відновлюються після поранень у госпіталях.
Окремий «розділ» експериментів – колаборації з партнерами, котрі співпрацюють з мережею «Сільпо». Найближчим часом броварня має намір зварити Ukrainian Golden Ale спільно з британською пивоварнею Neptun. Це пиво присвячене цьогорічному Євробаченню, яке пройде у Великій Британії, проте в українському стилі. Тож у межах колаборації планується варка, а згодом у Великій Британії пиво «під Євробачення» варитимуть саме за таким рецептом. Ще кілька цікавих колаборацій з іноземними пивоварами також є у найближчих планах броварні. Адже навіть зараз споживачі дуже цінують різноманітність та оригінальність і чекають на новинки, зауважує Віктор Ващук.
– Наш споживач любить асортимент і цінує якість – щоб було з чого вибрати. І хоч зазвичай є більший попит на світлі сорти лагерного типу, любителів іншого пива також багато. Скажімо, темні, міцніші сорти у світі частіше варять на зиму, у нас же їх випускають протягом року. А взагалі сезон розпочинається з березня, тому кожна броварня в цей час має пропонувати і власні «сталі» сорти, й експериментальні крафтові новинки, – каже пивовар.
Повну статтю читайте в жуналі «Напої. Технології та Інновації» №1 (2023 р.), який можна завантажити безкоштовно.
Із запровадженням воєнного стану журнали «Напої. Технології та Інновації» доступні для безкоштовного завантаження за посиланням.
Щоб придбати друковані випуски журналів, видані впродовж минулих років, звертайтеся:
Лариса Товкач, менеджер, +38 (097) 968 95 16, sad.nti@ukr.net
Анна Панкратенкова, тел.: +38 097 75 92 583, reklama.nti@gmail.com
Ірина Петронюк, тел.: +38 096 49 16 692, oksana.buh.ti@gmail.com
Читайте також:
Долаючи виклики сьогодення: як підприємствам зекономити на електроенергії
В Україні збільшились обсяги виробництва пива