В Запоріжжі відбулася Третя виставка-конференція виноградарів та виноробів «Золоте гроно»

 В Запоріжжі відбулася Третя виставка-конференція виноградарів та виноробів «Золоте гроно»

Третя виставка-конференція проходила 22-23 серпня у Запоріжжі. У заході взяли участь близько 800 власників особистих селянських господарств із «виноградної зони» України – майже вдвічі більше, ніж попереднього року, що свідчить про величезний інтерес дрібних землевласників до вирощування сонячної ягоди. Близько 70 приватних підприємств та господарств представили власну продукцію – виноград різноманітних сортів, вино, коньяки, настоянки. Проект «Технології та Інновації» виступив інформаційним партнером заходу.

Виноградна виставка у Запоріжжі повністю перевертає уявлення про потенціал галузі: в особі 50-60 тисяч дрібних виноградарів народжується велика сила, яка здатна наповнити український ринок недорогою і високоякісною продукцією. Проте більшості одноосібників попри всі зусилля не вдається вийти на достатньо високий технологічний та бізнесовий рівень. Саме для такої категорії виноградарів та виноробів компанія «Інфоіндустрія» вже третій рік поспіль організовує виставки-конференції «Золоте гроно України» у рамках Проекту бізнес-розвитку плодоовочівництва UHBDP, який реалізується асоціацією MEDA за фінансової підтримки держави Канада.

– Завдання конференції полягає в тому, щоб вивести виноградарів-любителів на професійний рівень, навчити їх не лише сучасним технологіям, а й новим бізнесовим підходам, які дадуть змогу підвищити якість та товарність продукції, допоможуть сформувати великі оптові партії, з котрими можна буде навіть вийти на зовнішній ринок, – зазначив, відкриваючи захід, менеджер проекту UHBDP Дмитро Ніколаєв.

Керівник компанії «Інфоіндустрія» Дмитро Гордейчук, який виконував роль модератора пленарної частини конференції, наголосив, що виноградне гроно відкриває величезні можливості для підвищення добробуту селянської родини. Але дістанеться воно лише наполегливим, тим, хто постійно здобуває знання, обмінюється досвідом з колегами, експериментує, кооперується з іншими виробниками.

Голова Громадської спілки «Укрсадпром» Володимир Печко привів загальну статистику в галузі виноградарства та виноробства. Він наголосив, що бюрократичних рогаток, законодавчих пасток, які провокують хабарництво, залишається дуже багато. Щоб отримати ліцензію на виробництво вина, слід пройти близько 15 різних інстанцій та отримати понад 100 дозвільних документів, ця бюрократична круговерть займає близько двох років, люди витрачають величезні гроші на хабарі та офіційні послуги, в результаті таких ходінь колами пекла, відпадає будь-яке бажання займатися виноробством. А тому ГС «Укрсадпром» разом з іншими асоціаціями розробили законопроект №6693, який значно спрощує процедуру ліцензування. Володимир Печко закликав виноробів активно долучатися до громадської роботи, аби спільними зусиллями вдосконалювати законодавство, що регулює роботу галузі.

Сонце, земля, сприятливий законодавчий клімат – далеко не все, що потрібно для заснування власного виноградарсько-виноробного бізнесу. Дуже важливо мати достатню пропозицію вітчизняних сортів винограду, розгалужену і контрольовану систему поширення саджанців тощо. Про це розповіла кандидат сільськогосподарських наук, старший науковий співробітник відділу селекції, генетики і ампелографії ННЦ «Інституту виноградарства і виноробства імені В.Є. Таїрова» Ірина Ковальова. Інститут вивів понад 130 сортових форм: із них 36 внесені до реєстру, що становить 55% всього районованого асортименту.

Далі своїми думками і тривогами щодо становища приватної селекції поділився народний селекціонер Віталій Загорулько, сорти та технології якого використовує більшість виноградарів Запоріжжя. З досвідом вирощування та винофікації сортів винограду української селекції Буковинка, Лівадійський чорний та інших ознайомив власник компанії «Центр промислового горіховодства і виноградарства» Віталій Чеховський. Про особливості застосування сучасних матеріалів і технологій у виноградарстві та ягідництві розповів, спеціаліст з розвитку сільськогосподарського напрямку компанії «Агрід» Дмитро Довжик. Друга пленарна частина була присвячена сучасним технологіям живлення та захисту винограду в умовах посушливого клімату. Цікаві шляхи розв’язання нагальних проблем виноградарів запропонував директор компанії «АгріСол» Денис Миргород; менеджер ТОВ «Імперія-Агро» Костянтин Карпенко дав характеристику мікродобриву Актив-Harvest; менеджер з продажу Сергій Харусь представив технологію вирощування винограду від ДП «Агроцентр ЄвроХім-Україна»; на особливостях сезонного використання біопрепаратів від ТОВ «БТУ-Центр» з врахуванням агрокліматичних умов зупинився кандидат сільськогосподарських наук, доцент кафедри садівництва НУБіП України Володимир Сіленко; про особливості живлення винограду в умовах дефіциту вологи говорив агроном-консультант ТОВ «НВК «Квадрат» Анатолій Ковбель; начальник відділу атестації, сертифікації та аналітичної роботи Управління контролю у сфері насінництва та садівництва Запорізької області Катерина Головко окреслила головні напрямки боротьби з фальсифікацією продукції. З великою увагою учасники конференції вислухали виступи інших фахівців та представників компаній.

Того ж дня відбулися майстер-класи. Своїми навичками перепрививки винограду поділився голова ФГ «Агрочевенгур» Василь Харламов,  роль мікоризи у підвищенні врожайності винограду розкрила кандидат біологічних наук, доцент кафедри екології НЛТУУ (Львів) Вікторія Оліферчук, головні напрямки державної підтримки органічного ринку в Україні та міжнародні стандарти органічного виробництва охарактеризувала виконавчий директор ГС «Органічна Україна» Олена Ракова. Про особливості дегустації вина і основні постулати культури споживання винних напоїв розповів професійний сомельє з Дніпра Олександр Капустін.

Рекорд виставки: гроно вагою 6 кг 770 г, яке встановило український рекорд представив Руслан Панченко з села Костянтинівка Миколаївської області.

Переможцями виставки винограду стали: Руслан Панченк із села Костянтинівка Миколаївської області за сорти Ландиш та Славута, Станіслав Глущенко за сорт Юліан, ПП «Федорченко» за сорт Вікінг, Віталій Загорулько за сорт Богема, ПП «Кральов» за сорт Прім, ПП «Захаренко» за сорт Мускат Блу, Ольга Лебідь із села Плодородне Михайлівського району за виноград Преображеніє та Лорано; Олег Щенніков із Бериславського району Херсонської області за гібридні форми винограду Каховський та Князь Трубецькой; Микола Гриценко із Запоріжжя за виноград Киш-Миш-Юпітер; Олена та Ігор Єлісєєви з міста Покров Дніпропетровської області за виноград Хелена, Модерн, Алвіка та вино червоне напівсолодке; Віталій Бурик із Бердянська за унікальні смакові якості його винограду; Вячеслав Брайченко за вина білі ординарні Каберне та Совіньйон; Андрій Анкоссі за вино Ркацителі; Єгор Чувильський з села Мирне Оріхівського району Запорізької області за вино Аркадія біле десертне; Олег Ширшиковї за бренді HONEY, Михайло Гречка та Олександр Шмельов із Василівського району Запорізької області за сорти Дубовський, Алвіка та форму Казанова (Диплом визнання споживачів, Приз глядацьких симпатій).

Наступного дня учасники Проекту та всі бажаючі відвідали три виноградних господарства: Андрія Карпушева в Запоріжжі, Віталія Загорулька в селі Кам’янське Василівського району, Віктора Севериненка в місті Пологи Запорізької області.

 

Журнал «Напої. Технології та Інновації»

Останні статті

Залишити коментар