В Ужгороді відбудеться фестиваль вина Закарпатське божоле 2021

 В Ужгороді відбудеться фестиваль вина Закарпатське божоле 2021

Закарпатське свято молодого вина цьогоріч відбудеться раніше – 12-14 листопада. Дату його проведення приурочили до запровадженого торік Дня виноградаря та винороба. Про це повідомляє у Фейсбуці Ужгородська міська рада.

“Традиційне свято молодого вина – “Закарпатське божоле” – цього року в Ужгороді після річної перерви через пандемію планують таки провести 12-14 листопада. Завжди “Божоле” в Ужгороді проводили, як і у Франції, у треті вихідні листопада. Однак із цього року указом Президента України у другу неділю листопада запроваджено професійне свято – День виноградаря та винороба, тому відтепер і надалі фестиваль будуть приурочувати до цієї дати”, – повідомив голова Спілки приватних виноградарів та виноробів Закарпаття Олександр Ковач.

Локація “Закарпатського божоле” буде традиційна – винні підвали історико-культурного комплексу “Совине гніздо”.

Першу символічну діжку відкриють, як і в попередні роки, в “серці” Ужгорода – на перехресті вулиць Корзо та Августина Волошина. До цього місця увечері 12 листопада пройдуть костюмованою урочистою ходою.

Ще одна особливість цьогорічного фестивалю – передбачається, що молодого вина буде дуже мало. Як розповів Олександр Ковач, аномально пізно почався розвиток лози – весни практично не було, з холоднечі перейшли в спеку, і сезон збору винограду запізнюється приблизно на місяць. Оскільки ж і фестиваль проводитиметься на тиждень раніше, то ще мало в кого з виноробів буде достатньо алкогольного напою нового врожаю.

Учасники фестивалю вина 2021 року. За словами організаторів, на фестивалі вина у «Совиному гнізді»  будуть представляти понад 30 виноробів Закарпатської області. Слід враховувати той факт, що через потенційний дефіцит молодого вина буде дозволено реалізовувати і вина минулих урожаїв.

Якою буде програма фестивалю Закарпатське божоле?

Відкриття фестивалю – 12 листопада. За традицією, яку в Ужгороді започаткували з самого першого фестивалю, першу символічну бочку молодого вина відкриють у центрі міста, на перетині вулиць Волошина та Корзо. Це відбудеться у вечірній час, 12 листопада, у п’ятницю, саме звідти урочисто, костюмована хода перейде до місця проведення фестивалю вина історико-культурного комплексу “Совинне гніздо”.

Вхід на фестиваль молодого вина буде платним. Вартіть входу на фестиваль складе 50 грн. За це гості отримають скляний келих для дегустації молодого вина, яке буде на фестивалі. Окрім того, очікується, що будуть і брендовані келихи та картка народної дегустації вина. Яку у подальшому можна буде обміняти на один літр вина, яке сподобається найбільше. То ж це справедлива вартість вхідного квитка, а за підсумками можна буде визначити краще молоде вино фестивалю Закарпатське божоле (вартість брендованого келиху визначається, буде повідомлено згодом).

Безкоштовні екскурсії та атракції. У дні проведення фестивалю вина, на гостей чекають безкоштовні екскурсії, які організовані за сприяння Ужгородської міської ради, та додаткові атракції, що проходитимуть у сквері навпроти місця проведення фестивалю у «Совинному нізді», також там працюватиме фудкорт, традиційно на фестивалі будуть також м’ясні вироби, сири, сувеніри тощо.

Читайте також: Олександр Ковач: чверть століття у виноробстві + ВІДЕО

VI Національний виноробний форум цьогоріч відбудеться у Миколаєві

Львів’яни запрошують на Свято сиру та вина 2021: буде гігантський сирник та ярмарок сиру і вина

Більше інформації про виноградарство та виноробство, а також виробництво інших напоїв – на сторінках спеціалізованого журналу «Напої. Технології та Інновації». Посилання на останній випуск: Журнал «Напої. Технології та Інновації»

Триває передплата на єдиний в Україні журнал для професіоналів у галузі виноробства та виготовлення інших напоїв. А також запрошуємо партнерів до співпраці з розміщення іміджевої та блочної реклами в журналі і на сайті techdrinks.info!

Звертайтеся за контактами менеджерів:

  • Анна Панкратенкова (координатор проєкту): тел.: +38 097 759 25 83, reklama.nti@gmail.com
  • Ірина Калюжна, тел.: +3096 45 87 682, reklama.nti@ukr.net
  • Лариса Товкач, тел..: +38 097 96 89 516, sad.nti@ukr.net
  • Альона Данчук, тел.: +38 097 65 43 126, sad2017@ukr.net

Журнал «Напої. Технології та Інновації»

Останні статті