В “Укрспирті” попередили про негативні наслідки підвищення акцизів

 В “Укрспирті” попередили про негативні наслідки підвищення акцизів

Підняття будь-якого акцизу – це зменшення купівельної спроможності і виробництва. Про це заявив керівник технічного управління ДП “Укрспирт” Георгій Вергелес під час розгляду питання стану та перспектив розвитку спиртових заводів Сумщини, передає УНН з посиланням на прес-службу Сумської ОДА.

За його словами, акцизи на технічні спирти взагалі мають бути скасовані. Для цього ВР варто підтримати відповідний законопроект.

“Неодноразово виробники, що використовують у технологічному процесі сировину, яка містить технічний спирт, пропонували ввести в Україні європейські стандарти та скасувати акцизи на технічні спирти”, – заявив він.

Також, за словами чиновника, капіталізація ДП “Укрспирт” нарешті почала збільшуватися за рахунок нових технологій і сучасного обладнання, тому відмова скасовувати акцизи на технічні спирти почне гальмувати розвиток цієї галузі.

За даними експертів, підвищення акцизів на алкогольні напої завжди призводить до розквіту нелегального сектору ринку. Люди не стають пити менше через підвищення цін на горілку чи вино, а просто шукають якісному алкоголю більш дешеву, неофіційну альтернативу. Таким чином бюджет щороку недоотримує близько 9-10 млрд грн, а легальні виробники алкогольної продукції отримують збитки й скорочують виробництво якісного алкоголю. 

Журнал «Напої. Технології та Інновації»

Останні статті

Залишити коментар