В Україні збільшується попит на крафтове пиво

 В Україні збільшується попит на крафтове пиво

На ринку України, як і в багатьох країнах світу, простежується тенденція збільшення попиту на крафтове пиво та на пиво локальних регіональних пивзаводів. Про це повідомив CEO «Уманьпиво» Ігор Кисіль, інформує прес-служба компанії.

«Причин декілька: по-перше, у більшості малих і середніх пивзаводів краща сировина, а тому і краща якість. Оскільки обсяги виробництва невеликі, легше контролювати кожен етап виробництва, простежувати якісне виконання всіх технологічних процесів. Локальні пивзаводи більше орієнтуються на якість, а не на обсяги. Також, останнім часом як в Україні, так і у світі, підвищується попит на новинки. Окрім традиційного лагерного та пшеничного пива, споживачі хочуть спробувати мікси пива з різноманітними смаками, наприклад, з цитрусами чи колою», — зауважив Ігор Кисіль.

За його словами, локальні виробники — малі та середні пивзаводи — займають 7-8% загального пивного ринку України. Інші 90% — це великі національні промислові підприємства.

«Компанія “Уманьпиво” — середній регіональний виробник, частка напоїв якого (пиво, сидр та б/a напій “Лимонад з Умані”) в Україні становить 1% від загального обсягу вироблених напоїв у рік серед інших підприємств пиво-безалкогольної галузі», — ввідмітив Кісіль.

Для порівняння в Німеччині, Бельгії, Чехії місцеві пивоварні можуть займати частку до 40%. В цих країнах пивоварень набагато більше. Тільки в Німеччині їх близько 1300 виробників. Пивоварні є фактично в кожному місті, а в деяких — їх навіть по 4. Європа підтримує локальні компанії на державному рівні, варіюючи акцизний збір в залежності від виробництва.

«Малі і середні пивзаводи у ряді європейських країн можуть сплачувати акциз з 1 літра пива в 1,5-2 рази менший, ніж великі промислові гіганти. І це правильно, бо малі і середні пивзаводи не тільки наповнюють бюджет, а й забезпечують роботою місцевих жителів», — сказав Ігор Кисіль.

Журнал «Напої. Технології та Інновації»

Останні статті

Залишити коментар