В Україні за рахунок аграрних розписок залучили 2,85 млрд грн на розвиток бізнесу

 В Україні за рахунок аграрних розписок залучили 2,85 млрд грн на розвиток бізнесу

Від початку реалізації проекту аграрних розписок в Україні у 2015 році і до сьогодні вітчизняні аграрії залучили 2,85 млрд грн для розвитку бізнесу. Загалом в Україні за цей період було видано 457 аграрних розписок, з яких 285 – фінансових (залучено 1,25 млрд грн) та 172 – товарних (залучено 1,6 млрд грн).

Про це повідомив спеціаліст із фінансового сектору проекту IFC «Аграрні розписки в Україні» Кирило Мухомедзянов, передає Всеукраїнська аграрна рада. За його словами, лише у 2018 році аграрії залучили 1,7 млрд грн за 275 розписками.

Інструментом аграрних розписок можуть користуватися всі без виключення виробники – від дрібних і середніх до агрохолдингів. Хоча насамперед цей інструмент орієнтований на сегмент невеликих гравців.

За даними IFC, протягом 2015-2018 років інструментом аграрних розписок скористалися переважно середні та дрібні господарства: 53% і 38% відповідно.

«Наразі ми працюємо над створенням можливості використовувати аграрні розписки у тваринництві, зокрема, свинарстві та молочарстві», – додав Кирило Мухомедзянов.

Журнал «Напої. Технології та Інновації»

Останні статті

Залишити коментар