Українська компанія у вишиванках рік у рік презентує свою продукцію на європейській виставці
В Україні створили перший вітчизняний сорт ревеню
Вітчизняних сортів ревеню, внесених до Державного реєстру сортів рослин, придатних для поширення в Україні, немає. Тому селекціонерами Дослідної станції «Маяк» Інституту овочівництва і баштанництва НААН створено і цьогоріч готується для передачі до системи державного сортовипробування для проведення науково-технічної кваліфікаційної експертизи новий конкурентоспроможний сорт ревеню з робочою назвою Березіль. Про це повідомляє pro-of, пише agronews.ua.
Як правило, і у «старих» сортів, наприклад, найбільш поширеного до недавнього часу на пострадянському просторі сорту Крупночерешковий, і у тих, що з’являються нині на українському ринку зразків, насіннєве потомство є неоднорідним.
Здебільшого сіянці розщеплюються за морфолого-ідентифікаційними ознаками та біометричними і господарськими показниками, отже, вирізняються від вихідної форми.
Саме з цієї причини на присадибних ділянках можна виявити множинні схожі екоформи, але з відмінними більшою чи меншою мірою ознаками і характеристиками.
Переважно у нашому регіоні місцеві форми ревеню є спадкоємцями того самого Крупночерешкового, насінництво якого проводилося і на нашій станції, яка до розпаду СРСР була у підпорядкуванні тоді Всесоюзного науково-дослідного інституту селекції і насінництва овочевих культур.
Сорт Крупночерешковий – старожил, він був районований в Україні (тоді – УРСР) з 1976 року. Створений у ВНДІСНОК методом індивідуального клонового відбору з гібридної популяції від схрещування сортів Вікторія і Циклон. Відрізняється компактною або середньої компактності розеткою. Листок яйцеподібний, із загостреною відтягнутою вершиною, темно-зелений, глянсовий, із слабо- або середньопухирчастою поверхнею, сильно хвилястими краями.
Переважно у нашому регіоні місцеві форми ревеню є спадкоємцями того самого Крупночерешкового, насінництво якого проводилося і на дослідній станції «Маяк» Інституту овочівництва і баштанництва НААН Чернігівська області, яка до 1991 року була у підпорядкуванні тоді Всесоюзного науково-дослідного інституту селекції і насінництва овочевих культур.
Сорт Крупночерешковий – старожил, він був районований в Україні з 1976 року. Створений у ВНДІСНОК методом індивідуального клонового відбору з гібридної популяції від схрещування сортів Вікторія і Циклон.
Відрізняється компактною або середньої компактності розеткою. Листок яйцеподібний, із загостреною відтягнутою вершиною, темно-зелений, глянсовий, із слабо- або середньопухирчастою поверхнею, сильно хвилястими краями.
Тепер в Україні з’явиться власний високопродуктивний сорт ревеню, що важливо для розвитку ринку суперранніх овочів.