В Україні створили мапу вітчизняних виноробень

 В Україні створили мапу вітчизняних виноробень

Історію розвитку культури виноробства на території України можна датувати щонайменше з IV століття до н. е. На південному березі Криму археологами знайдені амфори та виноробні преси. Греки, які заснували тут колонії, завозили сюди свої сорти винограду, вирощували його та готували вино. Обладнання та резервуари, що свідчать про інтенсивний розвиток виноробних культур і технологій, історики відкопали у Херсонесі, Пантикапеї, Тірітаці, а також в Ольвії, на березі Бузького лимана та в інших місцях півдня України.

Журналісти спецпроєкту theheartofwine.com сверджують, що Україна все ж таки — не лише територія нескінченного становлення після періоду радянських руїн, але й країна відновлення фермерських господарств, модернізації аграрних виробництв, пошуку нових підходів до просування та продажу продукту та, головне, — постійного навчання на прогресивних та найбільш ефективних світових прикладах.

 

Тому сучасна українська винна індустрія активно розвивається лише приблизно останні 15 років. Безумовно, у світових масштабах ми — підлітки, але вже зараз маємо прекрасні приклади унікальних органічних продуктів Beykush winery та господарства V.Petrov, цікаву лінійку білих і рожевих вин закарпатського Chateau Chizay, сучасний та туристично привабливий завод SHABO з лінійкою Reserved, визнаною британською королевою. Заслуговують на увагу поціновувачів потужний та вишуканий «Колоніст» і модернізовані за останніми італійськими технологіями «Вина Гулієва», зовсім новий, але зумівший справити враження Biologist та «Виноробне господарство князя П. М. Трубецького», перервана історія якого триває від часів Російської імперії кінця XIX сторіччя. І ще існує кілька неймовірно цікавих, маленьких і не дуже, майже домашніх виноробень, кількість яких поки нами ще не визначена остаточно, — шукаємо далі.

Тож у період карантинних складнощів пошуку цікавих місць, що стає доволі потужною мотивацією для внутрішніх подорожей країною, а також для розуміння та складання загальної картини української виноробної індустрії, пропонуємо вам інтерактивну мапу українських виноробень.

Журнал «Напої. Технології та Інновації»

Останні статті

Залишити коментар