В Україні створять базу виробників органіки

 В Україні створять базу виробників органіки

Після прийняття законопроекту про органічне виробництво в Україні планують створити базу даних виробників органіки. Про це заявила заступник міністра аграрної політики та продовольства України з питань європейської інтеграції Ольга Трофімцева, в інтерв`ю УНІАН.

За словами чиновниці, органічний ринок має передбачати прозорість для всіх — не тільки для держави, але і для споживача.

«Я завжди як приклад наводжу американську систему: якщо хочете отримати інформацію про якогось виробника, атестованого на американському ринку виробників органіки, спокійно можете зайти на відповідний сайт. Зрозуміло, не всі деталі зможете дізнатися, бо рівень доступу до інформації в реєстрі має бути різним для різних категорій користувачів, і це теж нормально», — зазначила Трофімцева.

Вона також нагадала, що наша органічна продукція нині експортується в ЄС, в Північну Америку, азійські країни вже почали освоювати (Японія, Сингапур, Південна Корея).

«Так, сказати, що ми вже є потужним гравцем глобального органічного ринку, я не наважусь. Втім, наважусь сказати наступне: якщо ніщо нам не завадить, то років через п’ять, за географією нашого експорту, будемо глобальним органічним хабом», — спрогнозувала Трофімцева.

Журнал «Напої. Технології та Інновації»

Останні статті

Залишити коментар