В Україні почали продаж нового яблука паралельно з минулорічним

 В Україні почали продаж нового яблука паралельно з минулорічним

В Україні стартував сезон продажу яблука урожаю 2018 р. Раннє яблуко з’явилось на ринку на 2 тижні раніше, ніж в минулому році. До цього моменту, ще не всі фермери встигли розпродати яблуко врожаю минулого року. Про це повідомляє «Інфо-Шувар».

«Крім прискореного дозрівання яблука нового врожаю, сезон що розпочався має ще одну особливість — рекордні перехідні запаси «старого» яблука. Це переважно те яблуко, яке фермери розпочали продавати зі сховищ лише в середині квітня. Хоча врожай в 2017 р. був не найкращим, станом на середину квітня, запас яблука в українських сховищах виявився досить великим, тому, в квітні ціна почала просідати, замість очікуваного зростання. Продажі яблука кінці сезону також суттєво підкосила рання поява ягоди — перша суниця та черешні з’явились на ринку вже у квітні», — коментує експерт плодоовочевого ринку Східної Європи Тетяна Гетьман.

Станом на початок липня на гуртових майданчиках країни раннє яблуко пропонується по 8-10 грн/кг. У продаж поступають яблука переважно сорту Ерлі Женева. В минулому році сезон теж розпочався майже на 10 днів раніше, але тоді перше яблуко з’явилось на ринку ближче до середини липня. Його ціна була 8-13 грн/кг і це було в 1,5 рази вище ціни на перший врожай яблука 2016 р.

Запаси «старого» українського яблука минулого року закінчились ще в першій половині травня, сьогодні залишки минулорічного врожаю фермери готові віддавати по 7 грн/кг.

 

Журнал «Напої. Технології та Інновації»

Останні статті

Залишити коментар