Успішне виноградарство та виноробство – запрошуємо на профільну конференцію 3-4 березня 2022 року

 Успішне виноградарство та виноробство – запрошуємо на профільну конференцію 3-4 березня 2022 року

Захід проходитиме на базі та за підтримки Національного наукового центру «Інститут виноградарства і виноробства ім. В. Є.Таїрова» ННАН України.

3-4 березня 2022 року в Одесі (смт Таїрове) відбудеться IV Міжнародна науково-практична конференція «Успішне виноградарство та виноробство». У столиці українського виноградарства і виноробства зберуться всі, хто прагне розвинути виноробну галузь та показати, що українське виноробство варте світового визнання. Очікується делегація виноробів і виноградарів з Молдови. Учасники заходу обговорять низку питань, що стосуються ефективного догляду за виноградниками, сучасних технологій у виноробстві та виготовленні коньяків, граппи, чачі та інших напоїв і продукції з винограду.

Організатори конференції – медіагрупа «Технології та Інновації» і Національний науковий центр «Інститут виноградарства і виноробства ім. В. Є.Таїрова» НААН України, за підтримки ГС «Укрсадвинпром». Науковий патронат здійснюють Одеська національна академія харчових технологій та Національний університет харчових технологій.

Ключова ідея конференції – показати українським виробникам, як створити та розвивати успішний виноробний бізнес, популяризувати технології вирощування та переробки винограду від землі до готового продукту – виготовлення вина та інших напоїв із винограду.

Програма конференції розрахована на 2 дні

3 березня конференц-день, упродовж якого виступлять українські та закордонні експерти, представники провідних виноробних технологічних компаній, науковці, виноградарі й винороби-практики. Спікери поділяться успішним досвідом вирощування технічного і столового винограду, розкажуть про ситуацію в українському виноградарстві, окреслять основні проблеми та шляхи їх вирішення. Окрім того, спікери проаналізують інноваційні засоби захисту та живлення винограду, презентують новітнє обладнання для виготовлення вина, розкажуть про те, у яку тару розливати свої напої, як організувати на винзаводі сучасну лабораторію для контролю якості вина. А головне – на конференції презентують інноваційні технологічні рішення у виноградарстві та виноробстві, а також у виготовленні інших напоїв на основі винограду – коньяку, граппи, чачі, віскі тощо. 

На початку конференц-дня відбудеться обговорення за круглим столом теми «Ситуація в українському виноградарстві та виноробстві в 2021–2022 р. Основні проблеми і шляхи їх вирішення».Модеруватиме засідання голова громадськоїспілки «Укрсадвинпром», Головного Галузевого партнера конференції, Володимир ПЕЧКО. В обговоренні візьмуть участь керівники виноробних і виноградних підприємств, представники галузевих асоціацій. Серед яких – академік НААН України В`ячеслав ВЛАСОВ, засновники Асоціації крафтових виноробів України Світлана ЦИБАК і Георгій МОЛЧАНОВ, голова Асоціації виробників продукції садівництва і виноградарства Валерій ПЕТРОВ, директор винзаводу «Виноробна станція» Василь ДУЛОВ та інші.

У програмі конференції – виступи відомих виноробів і виноградарів про здобутий досвід і проблеми, які доводиться вирішувати.  Так, відомий винороб, засновникторгової маркиMy Wine by Eduard Gorodetskiy Едуард Городецький виступить на тему «10 причин, чому не варто займатися виноробством» та розкаже про підводні камені виноробної справи. Про особливості виготовлення вина в Каліфорнії, основні відмінності виноробства в Україні та США поділиться винороб Ярослав Андрієць. Про успішний досвід виноробства в Молдові розповість доктор технічних наук, професор, директор із досліджень, розвитку та інновацій Purcari Wineries plc, власник виноробної компанії IM Les terres noires srl, ексдиректор Національного офісу  винограду і вина Георгій АРПЕНТІН. Про вплив теруару на якість вина розповість засновник Bohdan`s winery Богдан ПАВЛІЙ. Досвідом вирощування й переробки столового винограду поділиться засновниця господарства ВІН’С Тетяна Шмаглюченко. Про винний туризм та ліцензування власного бренду розкаже засновник  ФГ «Терруар» Мілан Беринець.

Запланований круглий стіл на тему «Українські сорти винограду – базис для національної ідентифікації на ринку вина. Одеський Чорний, Сухолиманський Білий, Тельті Курук у виконанні українських виноробних компаній. Секрети досвіду», модератором якого буде Ганна Саркісян, доктор економічних наук, сомельє, декан факультету «Технології вина та туристичного бізнесу» Одеської академії харчових технологій.

Також відбудеться обговорення за круглим столом теми  «Успішні історії лідерів ринку: українські винні бренди». Модеруватиме засідання Вероніка Березанська, керівник відділу реклами та зв’язків з громадськістю ППФ «Пахаренко і партнери»,Генерального Юридичного партнера конференції. В обговоренні візьмуть участь засновники відомих брендів, які поділяться своїм досвідом та розкажуть про те, як зробити свій бренд успішним.

Паралельно із пленарним засіданням відбудеться масштабна виставка обладнання та матеріалів для виробництва вин і коньяків, а також технологій вирощування столового й технічного винограду, презентація нових сортів винограду. Про сучасні технологічні рішення у виноградарстві і виноробстві учасників конференції інформуватимуть представники компаній «А-Профі», «Тапі», MCTCompany, «Аргон-Центр», Concept Glass, DonauLabUkraine, Basf, «Агрітема», БТУ-ЦЕНТР, «Марс 2020», «Родоніт», «Полив-Сервіс», «ОЛПОЛ», Еногруп», AMPELOS-PLUS SRL/ ET CETERA WINE SRL та ін. Завідувачка лабораторією винзаводу ім. Князя Трубецького Анна Горбань і директор «Донау Лаб Україна» Володимир Пашко відкриють секрети створення і функціонування сучасної лабораторії на виноробному підприємстві. Також партнерами конференції є компанії «ПІНТА ТМ», EFTgroup, «Макіта Україна». 

Також у рамках заходу відбудеться виставка продукції виноградних та виноробних підприємств.

4 березня – бізнес-тур на виноградні та виноробні підприємства Одещини.

Організатори конференції, медіагрупа «Технології та Інновації», разом із ННЦ «Інститут виноградарства і виноробства ім. В.Є.Таїрова» НААН України, запланували для всіх учасників конференції насичений та цікавий бізнес-тур.

Учасники конференції поділяться на дві групи і відправляться за двома маршрутами.

МАРШРУТ №1:

 • Відвідування Музею історії виноградарства і виноробства України, заснованого у 2005 році до 100-річного ювілею ННЦ «Інститут виноградарства і виноробства ім. В.Є.Таїрова» НААН України;
 • Прогулянка дендропарком, розташованим біля адміністративного корпусу ННЦ «ІВіВ ім. В.Є. Таїрова» НААН України (дендропарк був закладений у 1959 році, у ньому росте більше ніж 115 видів рослин);
 • Відвідини плантації технічного винограду сортів української селекції і майстер-клас із зимової обрізки технічного винограду, який проведе кандидат біологічних наук, завідувач відділу виноградарства Андрій Штірбу;
 • Демонстрація природо-орієнтованої технологія вирощування сучасних сортів для розвитку сталого виноградарства України. Проведе Марина Федоренко к. с.-г. н., с.н.с. лабораторії генетичних ресурсів винограду відділу селекції, генетики та ампелографії;
 • Презентація ампелографічної колекції ННЦ «ІВіВ ім. В.Є. Таїрова» НААН України: особливості формування та збереження різноманіття. Проведе В’ячеслав Скрипник, доктор філософії, завідувач сектору сортовивчення та ампелографії відділу селекції, генетики та ампелографії;  
 • Екскурсія до цеху мікровиноробства (вул. 40-річчя Перемоги, 45, смт Таїрове ННЦ «ІВіВ ім. В.Є. Таїрова»  НААН України, де виготовляють мінімальні партії натуральних виноградних вин із сортів винограду селекції Інституту;
 • Відвідування винного підвалу, де в дубових діжках визрівають натуральні вина, виготовлені з сортів винограду селекції ННЦ «ІВіВ ім. В.Є. Таїрова» НААН України;
 • Дегустація ексклюзивних вин із сортів винограду селекції ННЦ «ІВіВ ім. В.Є. Таїрова» НААН України, об’єднаних брендом «Таїровські вина», – від столових до десертних. У тому числі будуть презентовані й новинки інституту – молоді вина врожаю 2021 року з сортів винограду Загрей, Ароматний, Ярило, Рубін Таїровський та ін. Дегустація відбудеться за підтримки Асоціації сомельє України.

МАРШРУТ №2:

 • Поїздка на плантацію столового винограду ФГ «Джабурія» (Овідіопольський р-н, с. Роксолана), де на площі 6 га успішно вирощують виноград столових сортів селекції ННЦ «ІВіВ ім. В.Є. Таїрова» НААН України – Оригінал, Аркадія, Кишмиш Таїровський, Одеський сувенір, Загадка, Персей та ін. Новинка господарства –каліфорнійська шпалера. Також власники виноградника розкажуть про особливості виготовлення граппи.
 • Відвідування ТОВ «ГРІН ТЕХНОЛОДЖІ ЛТД», де вирощують 8 гектарів винограду за унікальною інтенсивною закордонною технологією. На плантації встановлена італійська пергола для вирощування винограду.
 • Відвідування Одеського коньячного заводу «Шустов», одного з найвідоміших в Україні. Він має глибоку історію, що сягає корінням XIX століття. Сьогодні цех спиртокуріння Одеського коньячного заводу – найбільший у Європі. За сезон спиртокуріння (близько 6 міс.) тут перекурюють до 3 млн декалітрів коньячних виноматеріалів і отримують до 2 тисяч декалітрів абсолютного алкоголю на добу. В цехах витримки Одеського коньячного заводу зберігається понад 15 тисяч бочок коньячних спиртів. Під час візиту на завод учасники бізнес-туру оцінять масштаби Одеського коньячного заводу, проймуться його величною історією. Гості ознайомляться із процесом виробництва коньяку, відвідають цех спиртокуріння, побачать, як витримують славнозвісні напої. Фахівці Одеського коньячного заводу розкажуть про технологічні аспекти виготовлення коньяку. Також учасники бізнес-туру відвідають старовинні підвали Одеського коньячного заводу та перший і єдиний в Україні Музей коньячної справи М. Л. Шустова, де гості зможуть ознайомитися із процесом первинного виноробства і спиртокуріння, бондарним виробництвом і витримкою коньячних спиртів. Гості зануряться в історію Одеського коньячного заводу та історію династії Шустових. Також учасники бізнес-туру продегустують  високоякісні благородні напої.

Запрошуємо взяти участь у конференції власників та керівників, технологів, агрономів великих виноробних підприємств, малих і середніх виноградарів, що вирощують столовий і технічний виноград, виноробів, виробників міцних напоїв на базі винограду та всіх, кому важливо налагодити виробництво високоякісної продукції завдяки сучасним технологіям, впровадженню передового досвіду, який представлять провідні міжнародні та українські компанії на конференції.

Умови участі в конференції:

Для виноробних та агрокомпаній:

Конференц-день + бізнес-тур – 2500 грн.

Конференц-день (без бізнес-туру) – 1800 грн.

Для технологічних компаній:

Конференц-день + бізнес-тур –3000 грн.

Конференц-день (без бізнес-туру) – 2500 грн.

(У ціну входить кава-брейк, обіди, фуршет; обслуговування під час заходу; участь у дегустації напоїв і страв; пакет учасника конференції з інформаційними матеріалами; детальний пост-звіт про захід із фінальними презентаціями спікерів, надіслані електронною поштою).

Реєстрація учасників та партнерів – за контактами:

Ірина Калюжна, тел.:+38 096 458 76 82

Альона Данчук, тел.: +38 097 528 36 46

Лариса Товкач, тел..: +38 097 96 89 516

Анна Панкратенкова (координатор проєкту), тел: +38 097 759 25 83

Головний Організаційний та Науковий партнер – ННЦ «Інститут виноградарства і виноробства імені В. Є. Таїрова»

Генеральний Юридичний партнер – ППФ «Пахаренко і партнери»

Головний Галузевий партнер – ГС «Укрсадвинпром»

Головний Винний партнер – ТОВ «Престиж-Груп»

Генеральний Інформаційний партнер – міжнародний спеціалізований журнал «Напої. Технології та Інновації» (Drinks.Technologies) www.techdrinks.info

Медіапартнери конференції – спеціалізовані журнали «Садівництво і Виноградарство. Технології та Інновації» www.techhorticulture.com,  «Ягідник», www.jagodnik.info (Україна), Wine of Ukraine (www.wineofukraine.com), інформаційне агентство «Інтерфакс-Україна».

УВАГА!

Участь у конференції можлива лише за умови підтвердження повної вакцинації учасника електронним сертифікатом чи друкованим відповідником, або довідки про одужання після перенесеного COVID-19 за останні 6 місяців, негативний ПЛР або експрес-тест, дійсний 72 години.

Будь ласка, подбайте заздалегідь про генерацію сертифікатів у додатку «Дія».

Конференція відбудеться з дотриманням усіх санітарних норм і правил. Учасники будуть забезпечені достатньою кількістю масок і санітайзерів. Виставка-презентація обладнання, технологій і матеріалів буде проведена з дотриманням дистанції між стендами. Конференц-зали будуть провітрюватися. У приміщеннях працює сучасна потужна система кондиціювання. Учасникам заходу радимо зберігати соціальну дистанцію, утриматися від обіймів і рукостискань. Компаніям, які презентуватимуть продукцію на стендах, пропонуємо встановити захисні екрани.

Звертаємося до учасників з проханням серйозно ставитися до нинішньої ситуації з розповсюдженням COVID-19 в Україні. Вищезазначені заходи з безпеки націлені на посилення вашої особистої безпеки. Рекомендуємо виміряти температуру тіла перед виходом із дому та у випадку нездужання лишитися вдома. Ви можете в будь-який момент зв’язатися з організаторами щодо заміни делегата.

Читайте також: Wine party: вечірка-дегустація Винного клубу «Галерея» знову зібрала поціновувачів якісного вина у Рівному

Журнал «Напої. Технології та Інновації»

Останні статті