«Укрспирт» вироблятиме парфумерію та біопаливо

 «Укрспирт» вироблятиме парфумерію та біопаливо

Виробництво українського біопалива – біоетанолу, біодизелю, сумішевих бензинів, а також спиртовмісних речовин і парфумерної продукції можуть дати «нове дихання» непрацюючим спиртзаводам Львівщини. Про це повідомили в прес-службі державного підприємства «Укрспирт».

Меморандум про випуск нової продукції уклали в «Укрспирті» вже з двома обласними державними адміністраціями – Лівською та Тернопільскою. Також, у такому меморандумі зацікавлена і Волинська область. Наразі більша частина з 10 спиртових підприємств Львівщини вимушено простоюють.

За словами керівника ДП «Укрспирт» Юрія Лучечко, галузь харчового спирту на сьогодні перенасичена, коли нові напрямки виробництва спроможні стовідсотково завантажити роботою діючі підприємства, а також відновити роботу непрацюючих спиртозаводів.

«Вперше в новітній історії України прийнято рішення про модернізацію спиртових потужностей держави. Пілотним проектом для цього стали підприємства західного регіону і Львівської області. Для нас це дуже амбіційний крок. Підприємства, які вимушено простоюють, заслуговують на роботу і на відновлення виробничого потенціалу. Сьогодні надлишкові потужності не можуть бути задіяні для виробництва харчового спирту, тому для нас основною метою є перепрофілювання цих підприємств, підвищення ринкової конкурентоспроможності», — заявив він.

За даними «Укрспирту», на підприємстві Великого Любіня планують випускати парфумерну продукцію. Підприємство у Воютичах модернізують, а у Сторонибабах перепрофілюють на виробництво біоетанолу. Біопаливо також випускатимуть на Лопатинському і Суходільському МПД. В свою чергу, голова Львівської облдержадміністрації Олег Синютка заявив, що модернізація заводів створить нові робочі місця з гідною заробітною платою для його працівників.

«Дуже довгий період часу ми добивалися можливості не нарікати на Київ, а мати можливість приймати рішення тут, на місці. І сьогодні є шанс відродження спиртової галузі на Львівщині. І цей невеличкий ріст, який ми досягнули минулого року, має шанс перетворитися в суттєві обсяги. Ми націлені виробляти не тільки технічний і харчовий спирт. Ми націлені виробляти біоетанол та іншу продукцію, затребувану на ринку. Сьогодні велику частину продукту, яку можемо виробляти у нас, імпортуємо з інших країн. Ми повинні витіснити імпортовану продукцію, замінивши її продукцією українського виробника. Це стосується і біоетанолу і парфумерії. Є можливість, є ринок і ми повинні це зробити», — заявив голова Львівської ОДА.

 

Журнал «Напої. Технології та Інновації»

Останні статті

Залишити коментар