Українські фахівці відвідали місто Коньяк у Франції у рамках першого міжнародного освітньо-навчального курсу з підвищення кваліфікації для фахівців виноробної галузі

 Українські фахівці відвідали місто Коньяк у Франції у рамках першого міжнародного освітньо-навчального курсу з підвищення кваліфікації для фахівців виноробної галузі

Українська делегація вперше взяла участь у навчальній поїздці до міста Коньяк, що на заході Франції, на запрошення партнерів із Національного міжпрофесійного бюро Коньяку. Навчання тривало з 19 до 23 червня. Про це повідомляє корпорація «Укрвинпром».

Під час навчальної поїздки делегати не тільки ознайомилися з технічними тонкощами виробництва коньяку, а й отримали необхідні навички з юридичних питань, повʼязаних із дистрибуцією виробленої продукції та товарними знаками.

Під час першого дня заслухали виступи французьких колег із питань інтелектуальної власності та охорони найменування за місцем походження товару, а також обговорили подальшу роботу щодо навчання фахівців галузі та розвитку в секторі виробництва коньяку. Важливою частиною стало запровадження нової стратегії щодо зменшення вуглецевих викидів. Також учасники відвідали господарство CEC – l’EARL FÉVRIER.

На другий день учасники відвідали виноробну експериментальну платформу Fougerat, де делегація заслухала доповідь щодо виведення нових резистентних сортів винограду для виробництва Коньяків, аналізу їхніх біоекологічних особливостей та продуктивності, фітозахисту тощо.

Також відвідали  славетну  бондарню TARANSAUD, де учасники ознайомились із процесом виробництва бочок для вина та коньяку. За словами представників підприємства, їхньою метою є встановлення та підтримання високого стандарту виробництва бочок для найкращих виноробних напоїв. Значна частина усіх досліджень і розробок зосереджена саме на отриманні оптимальної взаємодії між деревом і майбутнім продуктом високого класу.

Окрім цього, учасники відвідали найбільше в регіоні Коньяк дистиляційне підприємство GALIENNE, що належить MARTELL, яке обладнане найновішим класичним  обладнанням для дистиляції.

На третій день навчально візиту відбулася дегустація та оцінювання окремих ароматів коньяку під керівництвом Амбасадора коньячного бюро Давіда Буало.

– Наша українська делегація з ентузіазмом взяла участь, відточуючи майстерність правильного смакування коньячних спиртів, які є основою коньячного виробництва. Вони досліджували багато витриманих коньяків, включаючи V.S., V.S.O.P., X.O. та Extra OLD, заглиблюючись у їхні нюанси та складність. Протягом заняття ми заглиблювалися в відмінні характеристики коньячних спиртів з двох різних зон. Кожна зона має власний унікальний клімат і склад ґрунту, що надає виробленим там спиртним напоям дивовижного відтінку смаку й аромату. Черпаючи натхнення у відомих коньячних будинків, наші спеціалісти керувалися під час проведення власних дегустацій, що дозволило їм краще зрозуміти та орієнтуватися на конкурентному ринку. Ми досліджували різні методики, в тому числі органолептичний аналіз, який дозволяє оцінити якість коньяку за його кольором, ароматом і смаком, – йдеться в повідомленні корпорації «Укрвинпром».

Вперше в історії української виноробної галузі та Національного міжпрофесійного бюро коньяку відбулася презентація-дегустація українських коньяків.

Фіналом поїздки стало підписання спільної офіційної Угоди про співпрацю. Ця Угода відкриває неймовірні можливості не тільки для професіоналів та досвідчених спеціалістів, а й для молодих фахівців, які тільки починають свою наукову діяльність та потребують підтримки на шляху до розвитку української виноробної індустрії, йдеться в повідомленні.

Фото – корпорація «Укрвинпром».

Читайте також:
На Закарпатті проведуть дегустаційний конкурс локальних вин «Вина срібної землі»
Інноваційні технології від компанії «Еффо Пак» для виробників напоїв

Журнал «Напої. Технології та Інновації»

Останні статті