Інноваційні технології від компанії «Еффо Пак» для виробників напоїв

 Інноваційні технології від компанії «Еффо Пак» для виробників напоїв

Впровадження інноваційних технологічних рішень у різних галузях допомагає не тільки привернути увагу нових клієнтів, а й полегшити певні аспекти життя споживачам. Галузь виробництва напоїв – не виняток. Уявіть, наскільки зручніше купити пляшку вина з ковпачком-штопором і мати змогу її відкрити будь-де без використання окремого штопора. Або ж як зручно, коли виробники пропонують напої у пляшці, по якій не стікають краплі. Ці та інші інновації пропонує українська компанія «Еффо Пак». І всі ці технології для виробників напоїв – новинка на світовому ринку. Детальніше про них читачам журналу «Напої. Технології та Інновації» розповів комерційний директор компанії «Еффо Пак» Олександр СКАКУНОВ.

Олександр Скакунов

«Напої. Т. І.»: Розкажіть читачам журналу про свою компанію. Які послуги надаєте і на якого цільового споживача вони спрямовані?

Безпосередньо компанія «Еффо Пак» створена наприкінці 2022 року. Але ж наш винахідник, Микола ТІТАРЕНКО, який, до речі, є співзасновником компанії, працює над відкриттями близько 30 років та має 40 патентів на свої винаходи.

Справді, можна сказати, що ми – молода компанія, але з великим досвідом та бажанням донести до світу винаходи, які зроблять звичні речі та дії людей більш зручними й безпечними. Ми вбачаємо свою місію в тому, щоб надавати людям рішення, які зроблять їх незалежними від незручностей, пов’язаних із споживанням улюблених напоїв, як-от: забруднення жерстяних банок, необхідність мати штопор для відкорковування винних пляшок, протікання крапель по пляшці під час наливання вина тощо.

Ми виробляємо технічні рішення, які для виробників напоїв генерують нові конкурентні переваги та захищають їхні продукти від підробок, а для кінцевих споживачів забезпечують новий рівень комфорту та гігієни під час споживання улюблених напоїв.

Мета нашої компанії – протягом найближчих 5 років надати світові інноваційні технології у сфері закупорювання без-, слабо- та алкогольної продукції. Це завдання ми плануємо виконати завдяки розширенню власних продажів, залученню дилерів та продажу франшизи і ліцензій на виробництво нашої продукції.

Звичайно, кінцевим споживачем нашої продукції, потенційно, є усі люди планети. Тому що на всіх континентах вони споживають напої: і безалкогольні, і слабоалкогольні. Це молоді і старші люди, жінки та чоловіки. Але ж безпосередньо нашими клієнтами є виробники цих напоїв. Саме зараз ми ведемо переговори про співпрацю з українськими і закордонними виробниками.

«Напої. Т. І.»: Розкажіть детальніше про людину, яка винайшла ці інновації, що їх ви пропонуєте.

До Миколи Тітаренка частенько звертаються знайомі та просять його знайти рішення, щоб полегшити виконання тих чи тих завдань: від зручнішого відкривання різноманітних пляшок тихих вин і шампанського – до розробки технічних рішень для проведення різноманітних акцій чи розіграшів, коли, наприклад, у спеціальні капсули запечатують будь-які цінні речі. Завдання не прості. Треба придумати не просто, як зробити герметичну упаковку під кришкою пляшки, але ж ще й як запакувати її. І все це виконується на дуже великих швидкостях ліній автоматичного розливу. Тобто ми виробляємо не тільки кінцевий продукт, а ще й автоматичні модулі, які ці продукти (наприклад, ковпачки) одягають на пляшки. Також, безумовно, ці модулі повинні дуже легко інтегруватися в наявну лінію розливу. Основне завдання полягає в тому, щоб наші рішення не збільшували ціну кінцевого продукту, а навпаки – в рази збільшували його цінність.

КОВПАЧОК-ШТОПОР (JUSTSPIN)

«Напої. Т. І.»: Розкажіть, чим особливий ковпачок Justspin? У чому його інноваційність?

Особливість та інноваційність ковпачка Justspin полягає в тому, що це єдина у світі альтернатива для відкоркування класичних пляшок із корком без застосування штопора. А штопор, між іншим, століттями був єдиним ключем до улюбленого напою. Назва ковпачка з’явилася випадково. Ми завжди говорили про маркетинговий хід – «просто обертайся». Англійською мовою це звучить як «just spin». Тому прийняли рішення поєднати ці два слова, щоб вийшла проста назва для ковпачка-штопора – Justspin.

У чому сутність ковпачка?… Це ковпачок циліндричної форми, який має різьбу та вихідне вікно, через яке виходить корок, вставлений у горловину пляшки.

Усі ми любимо вино та купуємо його. І постійно стикаємося з проблемою відкорковування пляшки, адже не завжди під рукою є штопор. Не важливо, де ти: вдома, в офісі, на природі або ще десь. Якщо не маєш штопора – вино не відкриєш. Якось у нас з дружиною був ювілей нашого весілля, і ми запланували після роботи виїхати на природу та відсвяткувати. То мені довелося цілий день ходити із штопором по місту у своїх справах. І це було дуже незручно. Інша подібна історія про знайомих, які теж вирішили щось відсвяткувати з вином. Але за відсутності штопора були вимушені купити інший напій. Тобто, я вважаю, а наші дослідження це доводять, що виробники вина частково втрачають своїх покупців через відсутність у них можливості «тут і зараз» насолодитися напоєм. Люди натомість вимушені купувати альтернативні напої.

Достатньо зробити декілька обертів ковпачком без докладання зусиль – і корок «виходить».

«Напої. Т. І.»: Які переваги ковпачка Justspin проти традиційних ковпачків (з погляду виробників вина і з погляду споживачів)?

Justspin – це не просто окремо взятий ковпачок. Це цілий комплекс технологічних інноваційних рішень, спрямованих на вирішення декількох завдань.

Перше (ТЕХНОЛОГІЯ) – це революційне рішення у закупорюванні та відкритті винних пляшок. До того ж, на відміну від термоплівки, пляшки з нашими ковпачками не потребують прогону через піч для запікання термоплівки. Тобто вино не піддається зайвому нагріванню.

Друге (ЗАХИСТ) – це захист виробника від підробки (виробник має можливість наголошувати на тому, що його оригінальний продукт має таку унікальну технологію відкорковування пляшки).

Третє (МАРКЕТИНГ) – це поліпшена маркетингова стратегія, зокрема і завдяки додатковому місцю для брендування. Ковпачок може бути будь-якого кольору та з будь-яким термотисненням за ескізами замовника.

Четверте (БЕЗПЕКА) – це гігієнічна безпека споживачів вина. Технологія відкорковування пляшки не передбачає безпосереднього контакту людини з корком. Корок захищений нашим ковпачком. Навіть коли ви дістаєте корок із пляшки і ставите на стіл, ви берете руками ковпачок, а не корок, який взаємодіє з вином.

Тобто переваги для бізнесу: можливість збільшити продажі своєї продукції завдяки додатковим маркетинговим елементам, зробити свою продукцію більше впізнаваною на ринку та водночас більш захищеною.

Переваги для кінцевих споживачів: зручність у відкорковуванні пляшки та гігієна споживання. Якщо зважати на нещодавнє наше минуле із COVID-19 – це не просто слова, а дуже важливі аспекти.

«Напої. Т. І.»: Для яких типів пляшок можна використовувати ці ковпачки, а для яких – ні?

Наші ковпачки придатні для всіх типів класичних пляшок тихих вин, які закорковуються корком. Головне розуміти деякі технічні дані: внутрішні та зовнішні діаметри горловини пляшки та вид корка (натуральний чи синтетичний). Ковпачки Justspin працюють з усіма натуральними корками та практично з усіма синтетичними, але ж тут треба проводити експертизу. Для цього ми надаємо замовнику опитувальний лист, у якому він зазначає технічні дані своїх пляшок і тип корка, а ми проводимо дослідження на сумісність.

Наш ковпачок потрібно закрутити на пляшку. Це робиться дуже просто, навіть вручну, якщо об’єми виробництва не дуже великі. А для виробників, які виробляють багато пляшок із вином, ми надаємо технічні рішення. Це модулі, які загвинчують ковпачки на пляшку. Напівавтоматичний модуль може закрутити до 4000 ковпачків за годину. Повністю автоматичний модуль розрахований на швидкість понад 5000 одиниць за годину. Вибір відповідного модуля залежить від потужності лінії розливу. Але якою б не була лінія розливу, модулі дуже легко інтегруються в неї. Не треба переробляти лінію та змінювати технічний процес. А ось у піч для запікання термоусадочної плівки пляшка з вином не потрапляє, адже в цьому немає потреби. Ковпачок не треба нагрівати. Тому і вино захищене від вимушеного нагрівання.

«Напої. Т. І.»: Хто з виробників вина уже використовує ці ковпачки?

Зараз ми ведемо перемовини з українськими та закордонними виноробами. Також формуємо дилерську європейську мережу. Це такі країни, як Ізраїль, Іспанія, Франція, Німеччина та Італія. На жаль, наші виробничі потужності обмежені, тому задовольнити великий попит, який з’явиться найближчим часом, ми не зможемо. Отож, переваги в конкурентній боротьбі будуть у того, хто першим захоче стати «законотворцем нової моди». Тому я пропоную виноробам додати «родзинку» у свій продукт та отримати конкурентні переваги у цьому світі, який дуже швидко змінюється та вимагає змін від усіх нас.

Крім того, запрошую охочих приєднатися до створення дилерської світової мережі або придбати франшизу на виробництво ковпачків Justspin.

КРИШКА ДЛЯ БАНКИ (JARLID) ТА ПЛЯШКА, ПО ЯКІЙ НЕ СТІКАЄ КАПЛЯ

«Напої. Т. І.»: Розкажіть, які особливості кришки Jarlid. В чому полягає їхня інноваційність?

На перший погляд, це дуже простий продукт. Він таким повинен був бути за замовчуванням. Адже на виробництві напоїв і під час розливання в жерстяні банки є пил, який осідає на банках. Потім ці банки переміщуються по виробництву, на складах, в автомобілях – і в результаті пиляться на полицях магазинів. А ми і наші діти купуємо ці напої, відкриваємо їх і куштуємо напої разом з усім цим пилом.

Кришку Jarlid розміщують на банці ще на лінії розливу напоїв, і вона одразу захищає поверхню банки від пилу. А мікроперфорація не дає розвиватися бактеріям між банкою та кришкою.

«Напої. Т. І.»: На вирішення яких запитів виробників напоїв спрямовані ці кришки? Які додаткові можливості отримує виробник напоїв, що використовує ці кришки?

Знов таки, Jarlid – це комплекс технологічних інноваційних рішень, спрямованих на вирішення декількох завдань.

Перше (ЗАХИСТ) – це захист виробника від підробки (виробник має можливість наголошувати на тому, що його оригінальний продукт має захисту кришку).

Друге (МАРКЕТИНГ) – це поліпшена маркетингова стратегія, зокрема і завдяки додатковому місцю для брендування. Кришка може бути будь-якого кольору та з будь-яким брендуванням за ескізами замовника.

Третє (БЕЗПЕКА) – це гігієнічна безпека споживання напоїв. За допомогою торців кришки ви можете відкрити кільце банки і не зламати ніготь. Після того, як ви посмакували напоєм, можна закрити банку кришкою і не хвилюватися, що залишок напою розплескається.

Тобто переваги для бізнесу: можливість збільшити продажі своєї продукції завдяки додатковим маркетинговим елементам, зробити свою продукцію більше впізнаваною на ринку та водночас більш захищеною.

Переваги для кінцевих споживачів: зручність у відкриванні банки та гігієна споживання.

І КРАПЛЯ НЕ СТІКАЄ

«Напої. Т. І.»: Розкажіть, які переваги пляшки, по якій не стікає крапля, і для виробників напоїв, і для споживачів.

Ця пляшка дуже унікальна. Вона не дозволяє краплям вина чи будь-якого іншого напою стікати по зовнішній частині горла пляшки. Зроблено це завдяки принципово новій геометрії горла пляшки.

ТОВ «ЕФФО ПАК»
Україна, 03115,
м. Київ, просп. Берестейський, 65
office@effopack.com
o.skakunov@effopack.com
+380 67 165 92 52, +380 67 152 91 94

effopack.com

Більше матеріалів читайте в новому номері журналу «Напої. Технології та Інновації» №2 (2023 р.), який незабаром можна буде завантажити безкоштовно. 

Із запровадженням воєнного стану журнали «Напої. Технології та Інновації» доступні для безкоштовного завантаження за посиланням.

Щоб придбати друковані випуски журналів, видані впродовж минулих років, звертайтеся:
Лариса Товкач, менеджер, +38 (097) 968 95 16, sad.nti@ukr.net
Анна Панкратенкова, тел.: +38 097 75 92 583, reklama.nti@gmail.com
Ірина Петронюк, тел.: +38 096 49 16 692, oksana.buh.ti@gmail.com

Журнал «Напої. Технології та Інновації»

Останні статті