Всеукраїнський Конкурс ” Кращий дегустатор України-2024″ пройшов у Києві
Українська галузь пивоваріння потребує гармонізації з європейською на тлі євроінтеграції
Нині в Україні приблизно 250 крафтових пивоварень, які виробляють близько 3% від загального обсягу пива. У США – понад 5500 крафтових броварів, які сукупно виробляють 12% пива в країні. У Франції – 2500 крафтових пивоварень, у Британії – 1810, Німеччині – 1512. А обсяг ринку крафтового пива у світі оцінювали в 93,69 мільярда доларів США у 2019 році. За очікуваннями, він зросте із 104 мільярдів доларів США у 2023 році до 243,15 мільярда доларів США до 2031 року із середньорічним темпом у понад 11% у прогнозованому періоді (2024–2031 роки). Такі дані навели учасники zoom-зустрічі з українськими крафтовими броварями, що входядь до складу Асоціації «Незалежні броварні України».
Зустріч відбулася в межах реформування законодавства у сфері малих виробництв пива, вина, дистилятів та медових напоїв, яке проводять спільно Комітет Верховної Ради України з питань податкової та митної політики та Комітет з питань економічного розвитку.
Під час спілкування обговорили складники майбутньої реформи, окреслили основну проблематику, яка хвилює пивоварів та заважає їм активно розвиватись, а також кроки назустріч, які броварська спільнота очікує від держави задля налагодження нової системи взаємовідношень, заснованої на взаємній довірі й відповідальності, повідомляє голова підкомітету з питань взаємодії держави і бізнесу та інвестицій Комітету Верховної Ради України з питань економічного розвитку, депутат Верховної Ради України Ігор Марчук.
– Українські крафтові броварі готові до нового стандарту співпраці та взаємовідносин, до легалізації виробництва й обігу пива, до виробництва продукції найвищого рівня якості й достойного представлення країни на міжнародних ринках, – йдеться в повідомленні Ігоря Марчука. – На шляху до вступу України в ЄС та відкриття переговорного процесу, який офіційно розпочався в грудні минулого року, українські крафтові виробники мають отримати такий самий пільговий пакет, як і їхні колеги в Європі, та бути готовими до конкуренції нарівних з європейськими пивоварами. Для цього нам потрібно імплементувати європейські практики в українське законодавство, зокрема щодо обсягів виробництва, які для малих європейських виробників становлять до 20 млн літрів, а для українських – всього 300 тис., знизити акциз на виробництво пива на 50 % для крафтових пивоварів тощо.
Під час онлайн-зустрічі було зазначено, що, в будь-якому випадку, відповідно до Угоди про асоціацію з ЄС, Україна має гармонізувати власне законодавство з європейським, у тому числі щодо принципів оподаткування. У Директиві ЄС «Про гармонізацію структур акцизних зборів на алкоголь та алкогольні напої» вказано, що знижену ставку акцизного податку можна використовувати до «пивоварних заводів, які є юридично та економічно незалежними від будь-якого іншого пивоварного заводу та виробляють до 20 млн літрів пива на рік.
– Ця незначна в масштабах держави підтримка, вкрай необхідна малим пивоварам не тільки для того, щоб вижити в складних умовах сьогодення, а ще й для того, щоб розвивати традиції і якість українського крафтового пива, створювати робочі місця, підвищувати стійкість місцевих спільнот, сприяти розвитку сімейного виробництва та суміжних видів бізнесу, пришвидшувати зростання місцевої економіки тощо, – зазначив Ігор Марчук.
Читайте також:
Фестиваль кислого пива відбудеться в Києві 25–26 травня
Litopys Brewery: курс на експерименти з пивом