Українські садоводи шукають нові ніші

Українські садоводи досліджують можливість розвивати нові плодові ніші, йдеться в повідомленні Українського клубу аграрного бізнесу (УКАБ).

Як передає “Аграрний тиждень”, – За оцінками експертів УКАБ, все більше інвесторів прораховують можливість закладки горіхового, абрикосового, вишневого або персикового садів, дефіцит яких спостерігається в Україні протягом 5 років. Відзначається, що ринок яблук в Україні вже на стадії насичення.
«Основними чинниками, які обмежують вирощування даних культур (вишень, абрикос, персиків, горіхів – УНІАН), є низькі температури в зимовий період, різкі коливання температур навесні, заморозки під час цвітіння, брак тепла, високі температури влітку і дефіцит атмосферних опадів протягом вегетації», – йдеться в повідомленні УКАБ.

Як підкреслює експерт плодоовочевого ринку УКАБ Ігор Стрелюк, більша частина нових насаджень плодових культур в Україні закладається з використанням інтенсивних технологій та комерційних сортів.

За даними Державної служби статистики, за останні 11 років (2000-2011 рр.) в Україні було закладено 45,8 тис. га нових насаджень плодових культур. З них 67% припадало на насінні культури, близько 27% – на кісточкові та 6% – на горіхоплідні культури. 

Журнал «Напої. Технології та Інновації»

Останні статті

Залишити коментар