Українські садівники вирощуватимуть фісташки

 Українські садівники вирощуватимуть фісташки

Вітчизняні садівники готуються до весняної посадки їстівної фісташки (лат. Pistacia vera). Вони переконані, що це дерево має бути широко розповсюджене в Україні, Молдові, Казахстані та інших місцях, де воно може рости. Про це на своїй сторінці у Facebook написав фахівець із закладки лісосадів Валерій Го.

«Високогірна фісташка точно витримує температуру до -30 гадусів, любить світло, не любить сильного зволоження. До грунту невибаглива, може рости і на каменях. Садити її треба на відстані 8-10 м, обов`язково групами по кілька дерев», — ідеться в повідомленні.

За словами спеціаліста, плодоносити фісташки починають на 7-8 рік. Одне дерево може давати близько 25 кг очищених горіхів, що при нинішній ціні реалізації в 400-900 грн/кг може приносити хороший прибуток садівникам.

Фісташки вважають одними з кращих горіхів, бо 80-90 % фісташок (смажені і солоні) споживають як закуску чи снек. Несмажені, лущені фісташки мають солодкий смак і широко використовуються в кулінарії.

Раніше директор Академії горіхівництва, співзасновник Української горіхової асоціації Олена Івченко повідомляла, що через зміну місць зростання горіхів, пов`язану з глобальним потеплінням клімату, зовсім скоро виробники горіхів зможуть вирощувати в Україні мигдаль, пекан і фісташки.

«Статистика торгівлі сухофруктами і горіхами між країнами залишається стабільною відносно стабільна з року в рік – збільшується виробництво і ціни на продукцію, але потоки залишаються без змін. Але найближчим часом ми можемо стати свідками змін місць зростання горіхів через глобальне потепління. І вже через кілька років ми зможемо вирощувати мигдаль, пекан і фісташки», — зазначила Олена Івченко.

За матеріалами: kurkul.com

Журнал «Напої. Технології та Інновації»

Останні статті

Залишити коментар