Українська асоціація садівництва та ягідництва закликає до об’єднання вітчизняних виробників
Ініціативні представники садівництва та ягідництва вирішили об’єднатись задля створення Громадської спілки «Українська асоціація садівництва та ягідництва». До утворення нової організації садівників України спонукала важка ситуація в цій галузі.
«Сьогодні в країні ми спостерігаємо негативні соціально-економічні процеси в галузі садівництва та ягідництва, що обумовлені збільшенням податкового навантаження на виробників, відсутністю бюджетного фінансування, підвищення ціни на засоби захисту рослин, мінеральні добрива, логістику тощо, всі ці чинники в кінцевому випадку впливають на збільшення собівартості виробленої продукції, – наголосив голова Громадської спілки «Українська асоціація садівництва та ягідництва» Володимир Печко. – У свою чергу ринок збуту вітчизняної продукції зменшується через надмірну пропозицію на ринку України аналогічного товару іноземних компаній».
Так, за офіційними даними Державної служби статистики України за 2015 рік ввезено до України яблук в об’ємі 57039 тис. тонн, а експортовано лише 3664 тис. тонн.
Тому учасники громадської спілки вважають, що така тенденція на сьогодні є неприйнятною для вітчизняних виробників.
Враховуючи негативні тенденції було прийнято рішення про створення єдиної вертикально інтегрованої Громадської спілки «Українська асоціація садівництва та ягідництва», яка має на меті поєднання виробничого, наукового і комерційного інтересів учасників з метою координації їх діяльності для розв`язання спільних економічних та соціальних завдань, забезпечення розвитку галузей садівництва та ягідництва, концентрації наукового, інтелектуального, технологічного, економічного потенціалу, кадрових ресурсів, підвищення ефективності їх використання.
Створення такої організації зумовлено рядом проблемних питань, які на сьогоднішній день існують у галузях садівництва та ягідництва і потребують нагального вирішення. До таких питань можна віднести проблеми з реалізацією продукції в умовах відкритої конкуренції з іноземними компаніями, відсутність бюджетного фінансування, прийнятного кредитування тощо.
«Хочу нагадати, що саме постійна, систематична співпраця між виробниками та асоціацією у таких країнах, як Польща, Німеччина, Нідерланди та ін. дала найбільш ефективний результат у частині пошуку ринків збуту продукції та розвитку плодово-ягідного бізнесу, – акцентує Володимир Печко. – Впевнений, що плідна робота Громадської спілки «Українська асоціація садівництва та ягідництва» з виробниками вітчизняної плодово-ягідної продукції та експортерами дасть позитивні результати для кожної із сторін. Запрошую до співпраці та спільного вирішення існуючих проблем у садівництві та ягідництві».