Українець виростив диво-сад з пробірки

 Українець виростив диво-сад з пробірки

Деякі з рослин потрапили в цей фруктовий диво-сад з пробірки.

Справжня бананова ферма – всього за півгодини їзди від Києва.Її власник Анатолій Патій показує свої володіння. У невеликому селі Рожни під Києвом на своїй ділянці він виростив справжні “маленькі джунглі”. Тут більше трьох десятків екзотичних рослин. Серед них і дивовижні для українців фрукти: мушмула, лічі, каністель і гуанабана.

Деякі з рослин потрапили в цей чудо-сад з пробірки. Анатолій – селекціонер з 20-ти річним стажем, і постійно експериментує. У його арсеналі кілограмові лимони і ананаси-важковаговики – кожен по 15 кілограм! Особлива гордість – банан “супер-карлик” висотою всього 80 см.

“Я зрозумів, що треба склеювати клітини за допомогою лазера напівпровідникових. І в пробірках ми почали вирощувати ці рослини. Десять тисяч пробірок було використано для того, щоб зменшити банан з 3,5 до 2, потім до метра”, – розповідає селекціонер Анатолій Патій.

Головна мета – зробити екзотичні рослини кімнатними, ділиться Анатолій. І запевняє: за саджанцями зможе доглядати навіть дитина. Найбільш невибагливі ананаси. Вони можуть обходитися без поливу до півроку. Але найчастіше додому відвозять саджанці цитрусових і бананів. І якщо лимони плодоносять 7 разів на рік, то чекати першого “кімнатного врожаю” бананів доведеться півтора року. Але весь цей час вони будуть виконувати роль прибиральника. Банан – рослина-пилосос – збирає на листя весь пил.

Селекціонер запевняє: вся домашня екзотика в горщиках не просто абсолютно нешкідлива, але й корисна – навіть, якщо не їсти їх плоди.

“Ці рослини дуже корисні, вони виділяють флавоніди і фітонциди. І вбивають 99% хвороботворних бактерій. У кімнатних умовах вони підвищують працездатність, розширюють судини головного мозку. Плоди дуже цінні, виводять радіонукліди. Пов`язують важкі метали”, – розповідає Анатолій Патій.

Пережити морози тропічним рослинам допомагає теплиця-термос. Якщо за стіною “мороз і сонце”, теплиця нагрівається до 20 градусів “вбираючи” сонячні промені. Якщо погода похмура – тропічний настрій створюють спеціальні економічні котли.

З такою теплицею можна жити безбідно, запевняє Анатолій. Та й побудувати нескладно. А вирощувати можна не тільки пальми, але і огірки, помідори або квіти.

За матеріалами: Сегодня

Журнал «Напої. Технології та Інновації»

Останні статті

Залишити коментар