Україна заробила на експорті яблук в 5,3 рази більше, ніж минулого року

 Україна заробила на експорті яблук в 5,3 рази більше, ніж минулого року

Експорт яблука з України в першому півріччі 2018 року досяг 24 тис. тонн, збільшившись в 3,9 рази в порівнянні з першим півріччям 2017 року. Він приніс Україні $ 8,2 млн. доларів валютної виручки, або в 5,3 рази більше, ніж в 2017 році. Про це повідомляють аналітики EastFruit.

«Більш різке зростання виручки в порівнянні з обсягом експорту було обумовлене більш високим рівнем цін на яблуко в Європі внаслідок збитку від заморозків навесні 2017 року і зниження врожаю яблук в регіоні», — коментують аналітики.

Цікаво також відзначити, що експорт яблук в першому півріччі 2018 року був вище, ніж у другому півріччі 2017 року на 38%, що свідчить про подальший розвиток інфраструктури зі зберігання і доробки яблука, а також про зростання якості української плодоовочевої продукції.

Керівник Української плодоовочевої асоціації (УПОА) Федір Рибалко відзначає, що загальний експорт яблук за сезон 2017/18 років збільшився в 3,2 рази і перевищив 40 тис. тонн.

«Вперше після введення ембарго на поставки фруктів до Росії, Україна експортувала понад 40 тис. тонн яблука, що є підтвердженням того, що наше яблуко може конкурувати за якістю і на значно більш вимогливих ринках, ніж російський», — говорить Федір Рибалко.

Асоціація оцінює перспективи експорту в сезоні 2018/19 років в 100-140 тис. тонн.

Аналітики EastFruit підкреслюють, що географія експорту яблук з України в попередньому сезоні була найширшою за всю історію українського експорту. При цьому в новому сезоні вона може ще більше розширитися. Однак ціни на яблуко, за їхніми прогнозами, будуть помітно нижче, ніж в сезоні 2018/19 років, а внутрішня ціна на яблуко в Україні може впасти до рекордного низького рівня, якщо оцінювати її в доларах США або євро.

Журнал «Напої. Технології та Інновації»

Останні статті

Залишити коментар