Україна вп`ятеро збільшила експорт малини до Чехії та Литви

 Україна вп`ятеро збільшила експорт малини до Чехії та Литви

Експорт замороженої малини українського виробництва в перші чотири місяці 2018 року виріс на 45% в порівнянні з тим же періодом минулого року. Про це повідомляє EastFruit.

За цей час було експортовано 3,7 тис. тонн продукції, що є новим рекордом для цього періоду. У 2017 році за цей же час експорт склав 2,5 тис. тонн, а в 2016 році — трохи менше 1 тис. тонн.

Головним ринком збуту української замороженої малини залишається Польща — туди було експортовано 1,3 тис. тонн продукції — на 26% більше, ніж в 2017 році. Однак за темпами зростання обсягів експорту за цей період поза конкуренцією була Чехія, яка вийшла на друге місце серед імпортерів малини з України в 2018 році. Експорт малини з України в Чехію виріс в п`ять разів за цей період у порівнянні з минулим роком і досяг 0,8 тис. тонн.

Також варто відзначити п`ятикратне зростання експорту замороженої малини з України в Литву до майже 300 тонн експорту і збільшення поставок в 2,3 рази до Франції до 280 тонн продукції.

В цілому ж Україна вже експортувала 15,7 тис. тонн малини врожаю 2017 року, що на 31% більше, ніж роком раніше. З цих обсягів на свіжу малину довелося 8% експорту або близько 1,2 тис. тонн, що було новим рекордом в історії України. Роком раніше питома вага свіжої малини в експорті становила 6%, а два роки тому — 5%. Експорт свіжої малини зростав значно швидше, ніж експорт замороженої, тому що виробники намагалися отримати більш високу ціну за свою продукцію.

Основними покупцями малини з України в поточному сезоні були: Польща, Чехія, Австрія, Німеччина і Франція. При цьому експорт в усі країни, крім Німеччини, збільшувався досить значно. Німеччина ж закупила на 40% менше малини з України в поточному сезоні, ніж роком раніше. Слід відзначити також перші поставки великих товарних партій малини до Великобританії і Мексику.

Журнал «Напої. Технології та Інновації»

Останні статті

Залишити коментар