У Великій Британії популярності набуває винний туризм

 У Великій Британії популярності набуває винний туризм

WineGB опублікував свій перший всеосяжний звіт про винний туризм, який показує значне зростання кількості відвідувань виноградників і виноробень у Великій Британії. Відповідно до висновків, відвідування зросли на 55% за останні два роки. Відповідну інформацію з посиланням на WineGB опублікував старший науковий співробітник Інституту садівництва НААН України, доктор філософії, виконавчий директор ВАВПСВ Віктор Костенко.

У звіті зазначено, що минулого року 1,5 мільйона людей відвідали британські виноградники та виноробні, що становить чверть загального доходу цих закладів. Галузь очікує подальшого зростання та інвестицій, а WineGB прогнозує подальше розширення в найближчі роки.

Опитування промисловості WineGB за 2024 рік, яке охопило відповіді понад 130 членів, на які припадає понад 90% виробництва вина у Великій Британії, надає детальну картинку розвитку сектору. Опитування показує, що нині існує 300 виноградників і виноробень, які активно розвивають винний туризм.

Серед найкращих видів діяльності, які приваблюють відвідувачів:

  • 275 винних підвалів і магазинів
  • 260 екскурсій та дегустацій
  • Прокат 103 майданчиків
  • 97 самостійних екскурсій
  • 92 місця для проживання та харчування
  • 38 місць для пікніка

Примітно, що 42% приїжджих відвідувачів висловили високу зацікавленість у відвідуванні виноробні. Згідно з дослідженням VisitBritain, потенційна кількість відвідувачів може сягнути 16 мільйонів, якщо вжити відповідних заходів.

У звіті також підкреслюється економічний вплив винного туризму, який передбачає значне зростання та інвестиції. Шістдесят відсотків респондентів очікують, що протягом наступних п’яти років кількість відвідувачів зросте більш ніж на 20%. Крім того, 60% планують інвестувати в розширення своїх пропозицій винного туризму, зосереджуючись на їжі, подіях на місці та розміщенні.

У результаті WineGB окреслив сім змін у політиці, які він закликає новий уряд прийняти для подальшого зміцнення сектору, включаючи впровадження схеми полегшення дверей підвалу.

Нікола Бейтс, генеральний директор WineGB, прокоментувала висновки звіту:

– Наш Маніфест для зростання визначив основні напрямки політики для прискорення розвитку нашого сектору. Сьогоднішній звіт демонструє величезну цінність і важливість винного туризму в нашій галузі. Це наш заклик до дій щодо внесення змін до податкової політики, планування та маркетингу, щоб повністю розкрити потенціал винного туризму та охопити 16 мільйонів відвідувачів.

Цього року WineGB планує випустити ще два звіти. У серпні буде опубліковано «Путівник з винного туризму Великої Британії», в якому будуть висвітлені кращі практики в галузі. Після цього буде ще один звіт, присвячений сталому зростанню виробництва вина в Англії та Уельсі.

У звіті наголошується на необхідності державної підтримки для забезпечення постійного зростання та успіху винного туризму, позиціонуючи Великобританію як головне місце для любителів вина у всьому світі.

Читайте також:
Відома програма конференції та дегустаційного конкурсу, присвячених Винам Срібної Землі, 29–30 червня в Мукачеві
Колекцію вин та дистилятів WineIdea продають, щоб допомогти військовим проходити реабілітацію

Журнал «Напої. Технології та Інновації»

Останні статті