У Великій Британії – більше як тисяча виноградників

 У Великій Британії – більше як тисяча виноградників

Кількість виноградників у Великій Британії вперше перевищила тисячу після зростання на 9,2% за минулий рік. Про пише Decanter.com.

Англійські та уельські виробники вина продали рекордні 8,8 мільйонів пляшок у 2023 році, що на 10% більше, ніж у попередньому році. Виробництво розширюється швидкими темпами, щоб не відставати від стрімкого попиту, і за минулий рік було зареєстровано 87 нових виноградників.

Згідно з новими даними винної команди Агентства з харчових стандартів, загальна кількість виноградників у Великій Британії становить 1030.

– Перевищення позначки в 1000 виноградників – нова віха для нашої галузі. Це сектор сільського господарства Великої Британії, що найшвидше розвивається, – сказала Нікола Бейтс, генеральний директор Wine GB.

Загальна площа виноградної лози у Великій Британії зараз становить 4209 гектарів. Площа зросла на 123% за останнє десятиліття. Кількість виноробних підприємств Великої Британії також зросла до 221.

Виробництво у 2023 році становило 161 960,84 гкл, що еквівалентно 21,6 млн пляшок, а це на 77% більше, ніж у 2022 році.

Дані Wine GB показують, що 76% вина, виробленого в 2023 році, ігристе, тоді як 23% – тихі вина, а 1% призначено для вермуту та інших напоїв.

Шардоне – найбільш поширений сорт винограду, на який припадає 32% від загальної площі, за ним слідують Піно Нуар і Піно Меньє.

На Бахус припадає 8% насаджень у Великобританії, а на Сейваль Блан і Соляріс — по 3%.

Продажі ігристого вина зросли на 187% з 2018 року з 2,2 мільйона пляшок до 6,2 мільйона в 2023 році. Водночас продажі тихого вина зросли на 117% до 2,6 мільйона пляшок за той самий п’ятирічний період.

– Вино Великої Британії – це історія успіху, яка продемонструвала надзвичайне зростання та розвиток за останнє десятиліття в результаті значних інвестицій, – сказав Бейтс. – Передбачається, що зростання виноградників і виноробень триватиме такими темпами.

Читайте також:
Ганна Саркісян: Наша місія – готувати високопрофесійних фахівців у виробництві вина та інших напоїв
Глобальний ринок алкогольних напоїв буде збільшуватися: прогноз IWSR

Журнал «Напої. Технології та Інновації»

Останні статті