Глобальний ринок алкогольних напоїв буде збільшуватися: прогноз IWSR

 Глобальний ринок алкогольних напоїв буде збільшуватися: прогноз IWSR

Після спаду в 2023 році та проблем у 2024 році очікується, що у 2025 році глобальне виробництво алкогольних напоїв почне відновлюватися, згідно з новими вичерпними даними та прогнозами IWSR, глобального авторитету з даних щодо алкогольних напоїв. Дані IWSR показують, що Індія, Китай і США будуть ключовими драйверами зростання вартості ринку алкогольних напоїв.

Фахівці IWSR вперше за майже 30 років зафіксували падіння (-2% у 2023 році) обсягів продажу алкогольних напоїв на ключовому ринку – США. Загалом у 2023 році загальний обсяг алкогольних напоїв у світі знизився на 1% за обсягом і зріс на 2% за вартістю (долари США).

Очікується, що цього року обсяги зростуть лише на 0,4%. За прогнозами, зростання буде відносно скромним. Як обсяг, так і вартість зростуть на 1% між 2023 і 2028 роками, причому основне зростання вартості відбуватиметься в Індії, Китаї та США. Очікується, що разом Індія, Китай (включно з національними алкогольними напоями) і США до 2028 року додадуть 30 мільярдів доларів (у цінах 2023 року). Наступними двома ринками з найбільшою вартістю є Бразилія та Мексика.

Труднощі, пов’язані з виробництвом алкогольних напоїв у 2023 році, були зумовлені швидким зниженням попиту внаслідок зростання вартості життя на основних ринках споживання.

Основним ринком зростання обсягів у 2023 році була Індія. Усі основні категорії алкогольних напоїв (окрім рому та вина) збільшили свої обсяги тут. В інших країнах, включаючи Колумбію, Філіппіни і Таїланд, зафіксували зростання обсягів і вартості.

У 2023 році американський ринок алкогольних напоїв (обсяг скорочення на -2%) знизився вперше за майже 30 років, і в кожній основній категорії спостерігалося зниження обсягів, за винятком текіли, деяких сегментів віскі в США та RTD. У Китаї спостерігалося зниження обсягів у низці категорій через уповільнення економічного зростання та зростання безробіття серед молодих споживачів. Міжнародні алкогольні напої зросли на 2% у зв’язку з відновленням торгівлі, але обсяги коньяку (-3%) і солодового скотчу (-11%) зазнали падіння.

Ринок преміальних алкогольних напоїв звужується: бум джину закінчився навіть швидше, ніж очікувалося, із помітним зниженням у таких ключових країнах, як Велика Британія (-14%) та Іспанія (-11%).

Незважаючи на падіння світових обсягів виробництва пива на 1% у 2023 році, категорія показала зростання вартості на 4% .Очікується, що в період із 2023 по 2028 рік буде зростання CAGR на +1% як за обсягом, так і за вартістю.

У 2023 році обсяги пива зросли на 9% і Південній Африці. Очікується, що до 2028 року ринок продовжить зростати із середньорічним зростанням обсягів 3%. Бразилія є ще одним ключовим ринком, і очікується, що ринок тут буде розширюватися на рівні 3% до 2028 року (як за обсягом, так і за вартістю).

Спад світового ринку вина продовжився у 2023 році, коли обсяги впали на 4% порівняно з 2022 роком. Очікується, що падіння обсягів збережеться до 2028 року – із середньорічним темпом на рівні 1% і незмінним зростанням вартості. Водночас популярності набуває рожеве вино на ключових ринках – США, Великої Британії та Австралії.

У 2023 році RTD були в топі світового ринку алкогольних напоїв – це єдина велика категорія, яка зафіксувала зростання обсягів (+2%) разом із зростанням вартості на 6%. Очікується, що це зростання продовжуватиметься, причому середній темп росту як обсягу, так і вартості буде на 3% між 2023 та 2028 роками. Споживачі шукають більш доступні та зручні альтернативи традиційним категоріям алкогольних напоїв.

США продовжують домінувати на світовому ринку алкогольних напоїв з агави, показавши зростання на 4% за обсягом і на 7% за вартістю у 2023 році. Напої на основі агави стають популярнішими на таких ринках, як Канада та Австралія.

У 2023 році всі безалкогольні категорії зафіксували вражаючі досягнення: глобальні обсяги безалкогольного пива зросли на 6%, тихих/ігристих вин зросли на 7%, а безалкогольні алкогольні напої продовжили зростання з 15%. У вартісному вираженні зростання було ще вищим.

Останні споживчі дані Bevtrac від IWSR показують, що безалкогольні напої є єдиним ринковим сегментом із позитивною динамікою, зумовленою щорічним збільшенням кількості тих, хто не вживає алкоголь, на кількох ключових ринках, включаючи Індію, Китай, Велику Британію та США. Споживачі все частіше обирають безалкогольні напої через здоровий спосіб життя.

Читайте також:
Як забезпечувати стандарти НАССР на виробництві пива
В Україні підвищується попит на міцні напої: результати дослідження ринку

Журнал «Напої. Технології та Інновації»

Останні статті