У США створили кульку для запису «історії» впливу на ягоди

 У США створили кульку для запису «історії» впливу на ягоди

Дослідники Унівеситету Джорджії (США) вирішили з’ясувати, наскільки сильними є ці пошкодження на різних етапах машинного збирання та пакування лохини. Вчені презентували світу вже другу версію своєї розробки із назвою BIRD II.

 

Ідея розробки полягає у визначенні точок впливу під час збирання та післязбиральної доробки ягід лохини, які викликають більшість пошкоджень, задля того, щоб у подальшому знайти шляхи пом’якшення цього впливу.

Пристрій BIRD II представляє собою 6-грамову гумову кульку, усередині якої знаходяться три акселерометра з батареєю, мікропроцесор та чип пам’яті, який 2000 разів за секунду записує, яку силу він «відчуває», зіштовхуючись з тією чи іншою поверхнею.

Під час випробувань дослідники прив’язували високотехнологічну кульку до кущів під час проходження збирального комбайну (випробування проходили із трьома типами машин для збирання), а також запускали разом із ягодами на двох десятках сортувально-пакувальних ліній у США та Чилі.

Не стало сюрпризом, що на йвищі точки падіння провокують і найсильніші пошкодження. Наприклад, на пакувальній лінії винуватцями левової частки пошкоджень ставав етап потрапляння ягід із сортування до конвеєра та їхнє подальше падіння до бункеру із нержавіючої сталі. Для того, щоб вирішити це питання, вчені запропонували переналаштувати лінії, аби зменшити висоту падіння, або ж замінити матеріал поверхні бункера зі сталі на неопрен — тести показали, що один лише цей крок здатен зменшити пошкодження ягід удвічі.

Американські вчені продовжують удосконалювати пристрій для запису пошкоджень плодів для лохини, а також розробляти нові різновиди для інших культур.

Журнал «Напої. Технології та Інновації»

Останні статті

Залишити коментар