Всеукраїнський Конкурс ” Кращий дегустатор України-2024″ пройшов у Києві
У Рівному почалася конференція «Ягідництво і переробка в умовах воєнного стану: вчимося перемагати!»
Сьогодні, 16 лютого, розпочалася Всеукраїнська науково-практична благодійна конференція «Ягідництво і переробка в умовах воєнного стану: вчимося перемагати!», яку організувала медіагрупа «Технології та Інновації». Зокрема, сьогодні триває пленарна частина конференції, участь у якій беруть понад 250 учасників!
– Не можу передати словами, які ми раді, що ви приїхали в Рівне, щоб взяти участь у ще одній нашій благодійній міжнародній науково-практичній конференції. Починаючи з 2016 року, медіагрупа «Технології та Інновації» організувала вже понад 30 конференцій, у яких взяли участь близько 10 тисяч людей! Кожного разу до наші заходи відвідує все більше учасників, зокрема і з-за кордону. Сьогодні ж на конференції зібралося понад 250 людей – і фермери, і виробники замороженої продукції, і розсадники, і технологічні компанії, – зазначила у вітальному слові співзасновниця медіагрупи «Технології та Інновації» Катерина Конева.
Також з вітальним словом виступила Надія Переходько, директор департаменту агропромислового розвитку Рівненської військової адміністрації, яка зазначила, що впродовж останніх років у Рівненській області з’являються нові суб’єкти господарювання в галузі садівництва та ягідництва:
– Хочу подякувати організаторам за запрошення, а також побажати всім учасника плідної та результативної праці. Хочу зазначити, що з вересня, коли ми з вами попереднього разу зустрічалися під час конференції «Садівництво, ягідництво, овочівництво в умовах воєнного стану: вчимося перемагати!», викликів для аграріїв, зокрема і для ягідівників, через воєнний час, на жаль, побільшало. Передусім маю на увазі забезпеченість суб’єктів господарювання енергоресурсами. Тому сьогодні аграрна галузь потребує підтримки не тільки від державного, а й від місцевих бюджетів. Важливо, що в 2023 році будуть і надалі працюватимуть програма «Доступні кредити 5-7-9%», а також грантова програма з розвитку садів і теплиць, – розповіла Надія Переходько.
Також під час конференції «Ягідництво і переробка в умовах воєнного стану: вчимося перемагати!» відбудеться благодійний аукціон товарів і послуг для садівництва, ягідництва й овочівництва. Його мета полягає в тому, аби зібрати кошти для потреб Збройних сил України та надати кожному з учасників можливість зробити свій посильний вклад у нашу спільну перемогу
– Сьогодні відбудеться уже третій аукціон. Під час попередніх двох, які відбулися в межах конференцій «Садівництво, ягідництво, овочівництво в умовах воєнного стану: вчимося перемагати!» та «Виноградарство і виноробство України в умовах воєнного стану: вчимося перемагати!», нам вдалося зібрати понад 80 тисяч гривень! За ці кошти ми закупили дуже багато медикаментів, адже допомагаємо не лише військовим, а й медичним закладам, які приймають поранених, а також вдалося придбати для 95-тої окремої десантно-штурмової бригади спеціальний павербанк для STARLINK. Тому бажаю всім плідної праці та цікавої конференції. І готуйте ваші лоти, – зазначила Тетяна Смірнова, директорка благодійного фонду «Сильні та Вільні», за підтримки якого, власне, і відбудеться аукціон.
Окрім дискусійної панелі й аукціону, сьогодні запланований і II конгрес із заморожування, переробки та холодної логістики, учасники якого обговорять, як розвивається ринок заморожених ягід і як зміняться його вектори в сезоні 2023, як успішно експортувати заморожену продукцію, як обрати холодильне обладнання, як організувати роботу роботи заморожувальних підприємств у період війни і віялових відключень електроенергії тощо.
На вже завтра, 17 лютого, учасники конференції відвідають відоме фермерське господарство «Грасс Авеню», що на Житомирщині. Під час бізнес-туру відбудеться майстер-клас із обрізки лохини, презентація нових сортів лохини від компанії Fall Creek. Учасники бізнес-туру також відвідають холодильний комплекс, споруджений у співпраці з компанією «4 Стихії», надсучасний сортувально-пакувальний комплекс. Обладнання для сортування виготовила компанія Elifab, а фасувальне устаткування – Mat Exakta.