У потрібному місці і в потрібний час. Як підприємство «Так, ми розливаємо!» успішно розвиває бізнес, надаючи послуги з мобільного розливу напоїв
Навіть якщо на броварні відсутня лінія розливу, забезпечити якісний рівень упаковки продукції цілком можливо. Для цього підприємцям не потрібно чекати на суттєве зростання та, як наслідок, фінансову змогу придбати відповідне обладнання. Варто лише зателефонувати й отримати відповідь: «Так, ми розливаємо!». Саме так називається підприємство, на якому діє перша в Україні мобільна лінія розливу напоїв в алюмінієву банку. ТОВ «Так, ми розливаємо!» працює на Київщині, однак надає послуги практично по всій Україні – від Закарпаття до Харкова. На таку послугу є попит, особливо ж за нинішніх умов, коли внаслідок здорожчання імпортної продукції саме вітчизняні виробники забезпечують основні потреби внутрішнього ринку, зазначає керівник підприємства Ілля СКАЧИДУБ. Як саме відбувається весь процес та в чому вигода мобільних послуг із розливу напоїв для виробників, керівник цього неординарного бізнесу розповів нашому журналу.
РОЗЛИВАТИ В БАНКУ МОЖУТЬ НАВІТЬ МАЛІ ПИВОВАРНІ
Працює ТОВ «Так, ми розливаємо!» на ринку вже три роки. Організовуючи виробництво, підприємці взяли за основу американську бізнес-модель, яку там спочатку застосовували на ринку крафтового пива. Суть послуги –забезпечення виїзного мобільного розливу в банку. Фактично, підприємство надає виробникам в оренду комплекс сучасного обладнання, яке на час розливу привозить на виробництво до замовника. Відтак безпосередньо на пивоварні відбувається розлив у банки, етикетування, маркування, забезпечується контроль якості цих процесів.
Наразі на таку послугу є чималий попит, зауважує керівник підприємства.
– Протягом трьох років ми розлили майже 3 мільйони банок напоїв. Наразі маємо близько 20 клієнтів. Серед них – два великі постійні партнери: Underwood Brewery та Театр пива «Правда» зі Львова, а також багато невеликих броварень. Наші послуги дають змогу навіть малим пивоварням забезпечити тип пакування, притаманний великим виробникам з суттєвими обсягами продукції. Розлив – це складний виробничий процес, для якого потрібне відповідне устаткування. Натомість ми можемо запропонувати дрібним виробникам такий же рівень пакування, як, скажімо, у «Кока-Кола», – розповідає Ілля Скачидуб.
Для того, щоб підприємство могло доставити мобільне обладнання, виробникам потрібно виконати декілька нескладних технічних умов. Передусім це наявність можливості охолоджувати напої та контролювати рівень карбонізації напоїв перед розливом. Важливо зважати й на габарити устаткування, щоб працівники могли його доставити і встановити у приміщенні.
ПОСЛУГИ – ВІД ХАРКОВА ДО ЗАКАРПАТТЯ
Щоб врахувати всі важливі аспекти, фахівці компанії «Так, ми розливаємо!» спочатку проводять попередній аудит того підприємства, з яким мають намір працювати. Зокрема визначають, чи достатньо у приміщенні місця для роботи, чи підготований продукт тощо. Якщо всі важливі моменти враховані, обладнання доставляється на місце, встановлюється, підключається до ЦКТ – і процес розливу стартує. Під час розливу працівники підприємства-замовника забезпечують пакування банок у коробки чи в іншу тару. Загалом лінію в процесі роботи обслуговують двоє працівників мобільної установки, відповідальний за технологічні аспекти працівник з боку замовника, а також пакувальники.
– Ще один важливий аспект – вчасне замовлення потрібної кількості банок. Це необхідно зробити заздалегідь, адже від часу замовлення на підприємствах виробництво банок зазвичай триває 2–3 місяці. Ми купуємо банки на заводі і доставляємо до клієнтів. Розливати можемо в усі типи банок, які наразі є на ринку. Це банки 330 мл FIT, а також 500 мл стандарт. Попри те, що основна наша продукція – пиво, працюємо з різними категоріями напоїв – лимонадами, сидрами, коктейлями, – зауважує керівник підприємства.
Обсяги продукції, розлив якої готова забезпечити компанія з мобільною лінією, залежать від місця розташування підприємства-замовника. Якщо воно працює неподалік від Києва чи Львова, то обладнання можуть підвезти навіть для розливу однієї тестової палети (тобто 5 тисяч банок). Коли ж доставляти устаткування потрібно на більші відстані, то мінімальна партія становить 20 тисяч банок. Потужність лінії розливу – 35 банок на хвилину.
Працюючи за угодами з постійними клієнтами, зазвичай фахівці «Так, ми розливаємо!» привозять устаткування один чи кілька разів на місяць і розливають партії по 20 тисяч банок. Їздять у різні куточки України – до Києва, Харкова, Львова, Миколаєва, на Закарпаття…
ШВИДКО, ЯКІСНО ТА ЗРУЧНО
Ті, хто співпрацює з власниками мобільної лінії, визначили для себе низку переваг такого способу розливу продукції. Найперша з них – відсутність потреби купувати вартісне обладнання. Процес розливу відбувається дуже швидко і при цьому якісно.
– У день ми можемо розливати до 15 тисяч банок напою. Для середніх виробників це пристойна швидкість, яка дає їм змогу налаштувати всі виробничі процеси так, щоб зрештою звести до мінімуму простій свого обладнання для пивоваріння. Проте й постійні клієнти – великі виробники, хоч і мають змогу придбати власні лінії, воліють працювати з нами. Для них це зручно й вигідно, адже не потрібно зберігати банки, обслуговувати обладнання. Також відсутня потреба мати у штаті кваліфікованих працівників для обслуговування лінії. Тому зрештою така співпраця є досить вигідною для виробника, – розповідає підприємець.
Також важливим є питання досвіду: оператори мобільної лінії завдяки спеціалізації більш кваліфіковано налаштовують роботу та усувають неполадки обладнання, ніж це робив би інженер пивоварні.
Ще одна важлива перевага, яку невеликим крафтовим броварням дає така співпраця, – можливість завдяки розливу в банку презентувати свою продукцію в маркетах. І не лише в українських. Більшість з невеликих партнерів «Так, ми розливаємо!» вже встигли налагодити експортні зв’язки та постачають свою продукцію до країн Європи. Причому пиво в банках експортують навіть ті пивоварні, котрі у місяць виробляють не більше як 7 тисяч літрів пива. Адже банка для експорту – це практично ідеальний варіант: вага мінімальна, і пиво в ній добре зберігається.
ІДЕЯ БІЗНЕСУ СЕБЕ ВИПРАВДАЛА
Попри те, що повномасштабна війна вплинула на розвиток бізнесу, зараз всі процеси налагодилися, й обсяги замовлень зростають. Щоправда, з частиною колишніх клієнтів співпраця вимушено припинилася: дехто зараз перебуває на окупованих територіях, інші – в Херсоні, де працювати неможливо через постійні обстріли. Проте фахівці «Так, ми розливаємо!» продовжують рішуче пересуватися українськими дорогами, доставляючи мобільне обладнання, яке, на щастя, вціліло під час наступу окупантів на Київську область.
– 24 лютого наше устаткування перебувало на Київщині – у Нових Петрівцях. Десь за пів кілометра від нас вже була тодішня лінія фронту… Обладнання таки вдалося вивезти – ми поїхали до Львова і близько місяця працювали там з «Правдою». А згодом, наприкінці весни, почалася активна робота, бо пивовари стали відновлювати виробництво, і попит зріс, причому суттєво: вдвічі-втричі порівняно з 2021 роком. Тому вийшло так, що ідея з мобільним розливом себе виправдала – ми розвинули виробництво в потрібний час і в потрібному місці. Звісно, зараз є складнощі з логістикою. Однак нам це вдається. От зараз працюємо з миколаївською броварнею Sho Brewery, яка діяла увесь час, навіть під обстрілами, – зазначає керівник компанії.
Зростання попиту на послуги з мобільного розливу зумовлене тим, що саме невеликі виробники забезпечують попит на внутрішньому ринку з огляду на подорожчання імпортної продукції. У нинішньому сезоні у ТОВ «Так, ми розливаємо!» мають намір розливати по 250 тисяч банок пива щомісяця. З огляду на зростання обсягів замовлень на підприємстві вже замислилися про придбання ще одного мобільного комплексу для розливу. Придбати мають намір обладнання з контртиском, яке розширить можливості та дасть змогу працювати з більш газованими напоями – содовими, коктейлями тощо. Однак таке оновлення поки що у планах на наступний рік.
– Друга лінія дозволить нам вдвічі збільшити виробництво. Зараз, з однією установкою, у сезон маємо дуже насичений графік, тому замовникам потрібно повідомляти про своє бажання скористатися нашими послугами за кілька місяців. Натомість у холодну пору року можемо приїхати та надати послуги вже через два тижні після замовлення. Хоч за нинішнього часу на це також впливають різні фактори, і на це варто зважати. Проте за будь-яких умов ми прагнемо надавати якісну послугу, суть якої – можливість отримати якісну упаковку. Зі свого боку прагнемо вибудовувати тривалі партнерські відносини та співпрацювати на регулярній основі. Адже ми більше всього зацікавлені у розвитку бізнесу наших партнерів, що збільшує попит на нашу послугу, – зазначає Ілля Скачиду
Дмитро ВОЛОЩЕНКО, директор броварні Sho Brewery:
– З фірмою «Так, ми розливаємо!» працюємо вже понад рік. Перевагу співпраці бачимо передусім у швидкості процесів – їхні фахівці приїжджають, швидко встановлюють лінію, розливають 10 тисяч банок і їдуть. Якщо заздалегідь підготувати все необхідне, то можна розлити таку партію за 4–5 годин. Звісно, якщо обсяги виробництва великі, то вигідно встановлювати власну лінію. Однак тим, хто реалізує 15–30 тисяч банок у місяць, є сенс практикувати саме таку модель виробництва, оскільки якісне обладнання для розливу може коштувати до 200 тисяч доларів.
КОНТАКТИ:
098 304 14 86
ilia.skachidub@gmail.com
www.yeswecan.com.ua
Більше матеріалів читайте в жуналі «Напої. Технології та Інновації» №1 (2023 р.), який можна завантажити безкоштовно.
Із запровадженням воєнного стану журнали «Напої. Технології та Інновації» доступні для безкоштовного завантаження за посиланням.
Щоб придбати друковані випуски журналів, видані впродовж минулих років, звертайтеся:
Лариса Товкач, менеджер, +38 (097) 968 95 16, sad.nti@ukr.net
Анна Панкратенкова, тел.: +38 097 75 92 583, reklama.nti@gmail.com
Ірина Петронюк, тел.: +38 096 49 16 692, oksana.buh.ti@gmail.com
Читайте також:
«Палиночка Монахів Францисканців» – новий напій Першої Закарпатської Палинчарні з 500-річною історією
Українсько-британське пиво «під Євробачення» зварить Beermaster Brewery в колаборації з британською пивоварнею Neptun