Українська компанія у вишиванках рік у рік презентує свою продукцію на європейській виставці
У Києві минув III Міжнародний виноробний конгрес Громадської спілки «УКРСАДВИНПРОМ»
4 листопада у Києві був проведений III Міжнародний виноробний конгрес, організатором якого є Громадська спілка «УКРСАДВИНПРОМ», а інформаційним партнером – журнал «Напої. Технології та Інновації». Винний конгрес був проведений у рамках вставки Wine&Spirits Ukraine. Захід об’єднав кращих експертів винної галузі України. Журналісти медіагрупи “Технології та Інновації” взяли активну участь у конгресі.
Програма виноробного конгресу була насичена цікавими подіями. На початку заходу керівник медіагрупи, шеф-редактор журналу «Напої. Технології та Інновації» Катерина Конєва звернулася до учасників із вітальним словом, відзначивши, що скоро буде 10 років, як журнал «Напої. Технології та Інновації» висвітлює галузь виноробства, сприяє просуванню сучасних технологій і розвитку виноробної галузі України.
У конгресі взяли участь не тільки винороби, а й представники науки й державні службовці. Було проведено кілька секцій.
Перша секція в – «Перспективи розвитку вітчизняного виноградарства в умовах глобальної зміни клімату та ринків». Її модератором була кандидат сільськогосподарських наук Юлія БУЛАЄВА. У рамках засідання цієї секції виступили: Юлія БУЛАЄВА із темою доповіді «Перспективи та можливості створення автентичної виноградно-виноробної продукції України», кандидат сільськогосподарських наук Наталія КАМЕНЄВА із доповіддю «Сучасні підходи в виноградарстві в умовах глобальних кліматичних змін, директор компанії «Евкаліпт Р» Владислав РАЗКЕВИЧ із темою «Вплив змін клімату. Зрошення як важливий фактор виживання виноградника», міжнародний експерт із виноградарства В’ячеслав ГАРКАВИЙ із доповіддю «Якість винограду – запорука якості вина».
Далі відбулася дискусійна панель «Бренд вина – вітчизняний та міжнародний досвід», модератором якого був Володимир ПЕЧКО, Голова ГС «УКРСАДВИНПРОМ». У дискусії взяли участь Тетяна МІСЬКОВА (в. о. директора ДУ «Офіс з просування експорту України»), Анна ГОРКУН (СЕО і засновниця виноробної компанії «46Parallel Wine Group), Олександр КОВАЧ (Голова Громадської організації «Спілка приватних виноградарів та виноробів Закарпаття»), Саверіо САВІО (керівник проєкту ЄС «Географічні зазначення в Україні»).
Після цього відбулося засідання секції «Сучасні інноваційні підходи виноробства». Модератор секції – доктор технічних наук Оксана ТКАЧЕНКО, яка розпочала засідання виголошенням доповіді на тему «Сенсорний аналіз як інструмент впливу на якість вина». Також у рамках цієї секції виступили: головний технолог виноробні «Бейкуш» Ольга РОМАШКО із темою доповіді «Помаранчеві вина Beykush winery: розкриваємо секрети»; директор СП ТОВ «КОНТ-2» Юрій КЕПКАНОВ із доповіддю «Новації у виноробстві». Вікторія АЛЕКСОВИЧ (ТОВ «ВУД ІНТЕРНАЦІОНАЛ») та Ален БАБЕЛЬ (Люксембург) розповіли про витримку алкогольних напоїв, про поширені міфи й реальність. Співзасновник виноробні, студії крафтових ідей WINEIDEA Павло МАКОГОН розповів про сучасні тенденції в оформленні й пакуванні виноробної продукції. Закінчив засідання секції експерт проєкту ЄС «Географічні зазначення в Україні» Дарко ЯКШИЧ, який проаналізував основні вимоги та стандарти ЄС у виноробному секторі.
Далі відбулося засідання ще однієї секції на тему «Популяризація вина або нова мода для вина», модератором якої була Євгенія НІКОЛАЙЧУК, співвласниця винних барів «Like a locals». Відкрила засідання PR-директор компанії «Шабо» Оксана АККЕРМАН із темою доповіді «Корпоративна соціальна відповідальність як інструмент маркетингових комунікацій». Міжнародний експерт з виробництва та продажу напоїв Давід УФЕР розповів про нюанси успішного імпорту вина на ринок Європи». Наталія ПАВЛОВИЧ, представляючи юридичну та патентну агенцію «Павлович і компанія» проаналізувала особливості охорони торгових марок та технології виробництва на виноробних підприємствах. Ольга ХОДАКІВСЬКА, доктор економічних наук, розповіла про зміну споживчих уподобань на ринку винопродукції. Директор ТОВ «Вайн Плюс» Наталя Лебедєва виступила з доповіддю «Шлях формування моди на українське вино». А закінчила засідання секції співвласниця компанії «Father’s wine» Оксана БУЯЧОК, яка розповіла про етикетку як інструмент розповіді про вино.
Наприкінці винного конгресу відбувся конкурс «Ukraine Wine&Spirits Awards 2020» із врученням нагород, розіграшем подарунків та святкуванням першого національного Дня виноградаря і винороба.
Виноробний конгрес відбувся з дотриманням усіх санітарно-гігієнічних норм. Учасники були забезпечені захисними масками, була достатня кількість антисептичних засобів. Тому захід був не тільки цікавим, а й безпечним для всіх гостей.