У Голландії будують теплицю майбутнього, яка сама для себе вироблятиме тепло

 У Голландії будують теплицю майбутнього, яка сама для себе вироблятиме тепло

 На території Венло в Голландії будують теплицю майбутнього. Вона буде енергетично і СО2-нейтральною. Тобто енергії, виробленої теплицею, вистачить для забезпечення всіх її внутрішніх процесів. А викиди СО2 не перевищать споживання.

Теплицю обладнають, використовуючи новітні розробки в сфері повітряних, енергетичних і світлодіодних систем. Мета нового об’єкта глобальна — вирішити продовольчу проблему у світі. Адже якщо тут все вийде, за такою ж технологією будуть будуватися й нові теплиці.

Загальна площа теплиці складе 1200 кв. м. Її спорудженням займається компанія Maurice Kassenbouw. І хоча будівництво прототипу ще не завершено, компанія вже отримала замовлення на нове будівництво на 2 гектарах.

«Проектні роботи виконані. Чекаємо скла необхідних розмірів — 1 х 1,2 метра», — говорить Мішель Ла Круа, директор Maurice Kassenbouw.

Скло дійсно особливе. Товщина його на даху теплиці складе 6 мм, але компанія вже працює над тим, щоб зменшити її до 4 мм. Скло має спеціальне прозоре покриття, яке передає від 70 до 75% світла на частотах, необхідних для фотосинтезу. Крім того, в склі є спеціальні смуги, сонячні елементи, завдяки чому воно працює як сонячний модуль.

Ще однією перевагою скла є хороші ізоляційні властивості, які потребують менше енергії для нагріву теплиці.

 

Журнал «Напої. Технології та Інновації»

Останні статті

Залишити коментар