Вибір правильних дріжджів – запорука якості готового продукту
У галузі українського міцного крафту – законодавчі зміни!
30 березня Верховна Рада України зареєструвала Проєкт Закону про внесення змін до Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв, тютюнових виробів та пального» (щодо малих виробництв дистилятів). Про це повідомляє офіційний веб-портал Верховної Ради України.
Зокрема, у документі подано визначення поняття «малі виробники пива»:
«Малі виробники пива – суб’єкти господарювання (у тому числі іноземні суб’єкти господарювання, які діють через свої зареєстровані постійні представництва), які здійснюють за повним технологічним циклом виробництво пива в об’ємі, що не перевищує 200 000 гектолітрів на рік, використовують приміщення, які фізично знаходяться відокремлено від території будь-якої іншої пивоварні та не виробляють пиво на підставі договору (ліцензії) про право використання торгової марки або виробничого процесу іншого виробника. Малі виробники пива не повинні бути пов`язаними особами у значенні підпункту 159 пункту 1 статті 14 Податкового кодексу України з іншими виробниками пива. Якщо два або більше пивоварних заводи співпрацюють, об`єднаний річний обсяг продукції не перевищує 200 000 гектолітрів на рік, такі пивоварні заводи розглядаються як єдиний незалежний пивоварний завод».
Також у законопроєкті вказано, що «ліцензії, крім ліцензій на виробництво пива, вин виноградних, вин плодово-ягідних, напоїв медових, видаються терміном на п`ять років». А «ліцензія на виробництво пива, вин виноградних, вин плодово-ягідних, напоїв медових видається на необмежений строк».
Також зазначено: «Суб’єкт господарювання, який є малим виробником пива, і отримав ліцензію на виробництво алкогольних напоїв, має право здійснювати оптову торгівлю зазначеними алкогольними напоями без отримання окремої ліцензії на таку оптову торгівлю».
– Вважаємо, що коли цей законопроєкт буде прийнято, виробництво дистильованих спиртних напоїв отримає новий поштовх. А це, окрім збільшення кількості підприємств-виробників, також матиме позитивний вплив і на інші фактори, зокрема: створення нових робочих місць, розвиток регіонів, поповнення як державного так і місцевих бюджетів, розширення ринку збуту плодово-ягідної сировини для місцевих фермерів та домогосподарств, туризм та багато іншого, – коментує подію Ukrainian Craft Distillers Association на своїй офіційній сторінці у Facebook.
Нагадаємо, що невдовзі було зареєстровано найбільш очікувані законопроєкти у виноробній галузі.