У Держреєстрі з’явились чотири нових низькорослих сорти горіха

 У Держреєстрі з’явились чотири нових низькорослих сорти горіха

Про це повідомив на своїй сторінці у Facebook Геннадій Юдін, віце-президент Всеукраїнської громадської організації «Українська горіхова асоціація».

Геннадій Юдін переконаний, що ріст конкуренції на світовому горіховому ринку, тенденції розвитку горіхівництва підштовхують українських горіховодів до створення промислових садів з інтенсивними горіховими сортами.

Повальне захоплення сортом «Ідеал» призвело до виникнення міфів про скороплідність цього сорту і появи шахраїв, що пропонують «тільки оригінальний «Ідеал».

— Сорт «Ідеал» з’явився в Україні ще в 1948 році, але місцевим селекціонерам довелося серйозно попрацювати з сортоформ, щоб адаптувати їх до українських умов. Після кожної селекційної відбраковування залишалися кращі форми — вони-то і розходилися сіянцями по горіхових садах, — нагадує Юдін. А створення в Україні промислових садів на базі кращих зарубіжних високоінтенсивних сортів часто призводить до фатальних наслідків. Адже сорт повинен бути пристосований до місцевих грунтово-кліматичних умов.

Геннадій Юдін зазначає, що сьогодні в Україні можна «по-пальцях» перерахувати серйозних практиків-селекціонерів, які створюють (не вирощують, а роками копіткої праці створюють!) Перспективні саджанці для майбутніх інтенсивних промислових садів нового покоління. Сучасні вчені і селекціонери продовжили перспективну роботу над скороплідністю сортоформ колишнього «Ідеалу».

В результаті їх роботи в Державному реєстрі сортів 2019 вперше з’явилися чотири офіційно зареєстровані сорти низькорослих скороплідний горіхів:

1. «Боришківскій» (селекціонер Зелениця А.В.)

2. «Пам’яті Кочерженко» (селекціонер Коновалюк О.В.)

3. «Альона» (селекціонер Коновалюк О.В.)

4. «Вебу 6» (селекціонер Юкало І.І.)

Однак, на думку фахівця, мало дати легальну «путівку в життя» суперінтенсивного сортам, запустити і налагодити роботу прищеплювальної майстерні для вирощування щеплених саджанців для промислового садівництва. Сьогодні одна з найбільших проблем в галузі — це нестача систематизованого досвіду створення та обслуговування промислових горіхових садів інтенсивного типу. Горіховий промисловий сад — це довготривалий проект, протяжністю в декілька десятків років. Ось тому починати такий проект потрібно не тільки з купівлі горіхових саджанців, а перш за все з ретельного вивчення досвіду вже існуючих садів.

Журнал «Напої. Технології та Інновації»

Останні статті

Залишити коментар