У 2019 році держава виділить гроші на переробку плодів та овочів

 У 2019 році держава виділить гроші на переробку плодів та овочів

Програми державної підтримки українських виробників плодоовочевої продукції в наступному році зосередяться на допомогу в розвитку переробки. Про це повідомила Ольга Трофімцева, заступник міністра аграрної політики і продовольства України з питань євроінтеграції, передає AgroPortal.

Вона підкреслила, що сільгоспвиробникам плодоовочевої продукції спочатку варто думати про створення додаткової вартості своєї продукції і переробних потужностях. Принаймні, про первинну переробку. У зв’язку з цим, у 2019 році міністерство вирішило підтримати виробників за допомогою спеціальних державних програм, спрямованих на розвиток переробки.

Трофімцева каже, що на даний момент виробники свіжих ягід і фруктів повинні дуже швидко продавати свою продукцію, і в цьому випадку практично неможливо розраховувати на експорт. Ті ж виробники, які зайнялися переробкою, можуть підтвердити, що прибутковість їх виробництва зросла, навіть якщо мова йде тільки про замороження або сушінні, але ж можна робити і джеми, і пасти…

Нагадаємо, за результатами опитування, проведеного ФАО серед українських аграріїв, більше 25% представників малих і середніх сільгоспвиробників не чули про держпрограми підтримки. Також з’ясувалося, що за останні 17 років подали заявки на них тільки 20,3% сільгосппідприємств.

У 2018 році на держпідтримку аграрних виробників закладена сума у 7,3 млрд грн. З них 4 млрд грн виділяється на підтримку тваринництва, 1 млрд — на компенсацію вартості придбання вітчизняної сільгосптехніки і 1 млрд грн — на підтримку фермерства та кооперації.

Журнал «Напої. Технології та Інновації»

Останні статті

Залишити коментар