Трудова криза у плодово-ягідній галузі крокує усім світом

 Трудова криза у плодово-ягідній галузі крокує усім світом

Ягідництво та садівництво є галузями сільського господарства, що вимагають найбільшої кількості людських рук — особливо у період збирання урожаю. Ми раніше писали про те, як впливає дефіцит робітників на ягідництво в Україні. Брак трудових ресурсів з кожним роком набуває все більш глобальних масштабів, повідомили в Українській ягідній асоціації.

Так, за повідомленням видання Growing Produce, цього року про проблеми із сезонними працівниками гостро відчули на собі виробники ківі у Новій Зеландії. У квітні, коли розпочався сезон ківі, вони змушені були шукати збиральників на сусідніх Тихоокеанських островах. І, попри те, що сезон був під загрозою зриву, зрештою робітники знайшлися досить близько. Принаймні, у порівнянні з деякими іншими випадками. Наприклад, на деяких французьких плантаціях цього року працюють сезонні робітники з Еквадору, які подолали майже 10 тисяч кілометрів, аби дістатися до місця заробітків.

У Великобританії близько 75% ягідних ферм скорочують обсяги виробництва. У зв’язку із брекситом та подальшими змінами умов для трудової міграції, в Об’єднаному Королівстві криза праці загрожує набрати надзвичайно серйозних масштабів. Зменшення площ під ягодами — вимушена міра британських виробників. У іншому разі, кажуть вони, велика частина урожаю просто залишатиметься гнити у полях.

Виробники з Великобританії цього року підняли плату за збір суниці садової до 10 фунтів стерлінгів на годину, — повідомляє The Guardian, але і це не надто змінило картину. Працівники з ЄС не надто поспішають до країни, яка анонсує серйозні зміни правил щодо іноземних працівників. До Британії вже цього сезону приїхало значно менше працівників румунського та болгарського походження, яких на ягідних фермах завжди було чи не найбільше. Виходячи з нових умов, для них значно вигіднішими є перспективи працювати в інших країнах ЄС, або у себе вдома.

Інші країни Європейського союзу, у тому числі Німеччина, спрощують процедуру надання віз сезонним працівникам з країн, які не є членами ЄС (у тому числі, України та Молдови). У цей же час консервативна Великобританія затягує це болюче питання, наражаючи велику кількість галузей, у тому числі ягідництво, на справжню кризу.

 

Журнал «Напої. Технології та Інновації»

Останні статті

Залишити коментар