T.B. Fruit восени запустить першу лінію з виробництва пектину

 T.B. Fruit восени запустить першу лінію з виробництва пектину

T.B. Fruit через 2-3 місяці запустить на Львівщині першу лінію з виробництва пектину. Про це в інтерв’ю delo.ua розповів Тарас Барщовський, власник компанії.

За його словами, нове виробництво розташоване поруч з заводом «Яблуневий дар», але це зовсім інший бізнес — зі своїм обладнанням, лабораторією та працівниками. Він знаходиться в окремій споруді та має власне енергопостачання.

Поки що в проект інвестовано близько €22 млн — така вартість однієї лінії. Як пояснює Барщовський, виробництво пектину дуже складне і потребує якісного обладнання. Загалом у планах компанії побудувати три виробничі лінії, загальна потужність яких складе 5000 т на рік.

«У світі існує лише 7-8 великих виробників пектину, вони купують вичавки у переробників, в тому числі у нас. То чому б самим не виробляти додатковий високомаржинальний продукт», — задається питанням бізнесмен.

Власної сировини для переробки на пектин вистачає – відходи фруктового виробництва складають 45-60 тис. т на рік. Раніше дещо продавалося на корм тварин, щось спалювалося в якості біопалива. Яблучні відходи є на всіх підприємствах, в тому числі в Молдові та Польщі. Вони відправляються на Львівщину, а там починається переробка на пектин.

Попит на пектин формує харчова та кондитерська промисловість. Також «фруктовий желатин» використовують у фармацевтиці. При цьому частину виготовленої продукції компанія планує збувати на експорт, адже внутрішнє споживання в Україні не перевищує 500 т.

«Світовий ринок дуже перспективний, 3-4% росту щороку. Вийти на зовнішні ринки з пектином буде не складно, 95% нашої продукції реалізується за межами України, у нас є досвід», – зазначив Барщовський.

До слова, T.B. Fruit є одним з найбільших переробників фруктів та ягід в Україні. Загальні потужності з виробництва соку складають 100 тис. т на рік.

Журнал «Напої. Технології та Інновації»

Останні статті

Залишити коментар