УКРАЇНА ПІДПИСАЛА ДЕКЛАРАЦІЮ МІНІСТРІВ 37 КРАЇН НА ПІДТРИМКУ ВИНОГРАДАРСЬКО-ВИНОРОБНОЇ ГАЛУЗІ
Strong Distillery: у Кам’янці-Подільському виготовляють міцні напої за старовинними рецептами
Роман МЕДВЕДЧУК, засновник компанії Strong Distillery у Кам’янці-Подільському, виготовляє міцні напої за старовинними рецептами. Один із них – бурштинівка. Про виготовлення цього напою засновник дистилерії розповів проєкту «Напої. Технології та Інновації».
Бурштинівка – напій міцністю 38 %, який виготовляють шляхом мацерації бурштину й духмяних трав.
– Кілька років тому в Ужгороді відбувся конкурс, присвячений історії алкоголю. Відтоді я зацікавився історією, почав знаходити історичні джерела, які розкривають походження певного напою. Один із них – бурштинівка, яку використовували ще в середньовіччі для лікування холери та чуми. У давнину існувало повір’я, що камені бурштину дарують безсмертя. Є історичні джерела, що навіть особистий лікар папи Боніфація VIII готував йому еліксир безсмертя, основою якого був бурштин. Сьогодні ми розуміємо, що безсмертя бурштин нам не подарує, та все ж поміщаємо кілька шматочків бурштину в кожну пляшку нашої настоянки — «на удачу!» – і віримо, що камінь сонця принесе її покупцю. Адже напій у помірних дозах корисний для здоров’я завдяки ботанікалам у складі та головне – строгому дотриманні технології виготовлення, – розповідає Роман Медведчук.
Щоб створити бурштинівку, спочатку роблять витяжку з каміння: бурштин заливають дистилятом міцністю 70%. Виробник розповідає, що бурштин історично – це смола, яка з часом кристалізувалася, тому в ньому є багато корисних складників.
– Також окремо настоюю ботанікали, наприклад, цвіт липи, соснові бруньки, перстач, буркун, цедру апельсина та інші трави, які після настоювання купажую, а потім цей купаж фільтрую та розливаю у пляшки, – каже засновник дистилерії.
Окрім бурштинівки, у Strong Distillery виготовляють також джини. Фаворит виробника – кизиловий джин, який має кисло-солодкий смак. Також Роман Медведчук робить хріновуху, зубрівку, перцівку тощо – загалом понад 30 різновидів напоїв.
– У Кам’янці-Подільському до повномасштабної війни проводили дуже багато різних фестивалів, які відвідувало багато туристів, у тому числі і з закордону. Тому рівень продажу напоїв був високий. Зараз, звісно, набагато менший. Проте з задоволенням працюю насамперед для розвитку свого міста та підвищення культури споживання міцних напоїв в Україні. Зокрема, хотілося б відкрити Клуб любителів віскі, щоб люди більше дізнавалися про цей напій та про те, як його правильно споживати, – ділиться Роман Медведчук.
Детальніше про виробництво міцних напоїв у Strong Distillery читайте у майбутніх номерах журналу «Напої. Технології та Інновації».
Зверніть увагу, що виробники міцних напоїв зберуться 7 вересня на ХІ Форумі пивоварів, дистиляторів та виробників напоїв. Більше про форум читайте на сайті.
Читайте також:
Пиво і традиційні українські напої – головна тема Міжнародного Форуму пивоварів, дистиляторів та виробників напоїв