Пиво і традиційні українські напої – головна тема Міжнародного Форуму пивоварів, дистиляторів та виробників напоїв

 Пиво і традиційні українські напої – головна тема Міжнародного Форуму пивоварів, дистиляторів та виробників напоїв

Черговий Міжнародний Форум пивоварів, дистиляторів і виробників напоїв заплановано на 7-8 вересня 2023 року у Львові. Місце проведення Форуму – ресторан-пивоварня «Старгород» (Львів, вул. П. Римлянина, 1).

Через страшні події в Україні, пов’язані з війною, медіагрупа «Технології та Інновації» не змогла у 2022 році провести запланований у м. Дніпрі Форум пивоварів. Отже, у 2023-му, у вересні вирішено повернутися до цієї теми, щоб українське пивоваріння знову заявило про себе на весь голос. Організатори прийняли рішення поєднати Форум пивоварів і рестораторів України, на якому презентуватимуть і дегустуватимуть найрізноманітніші зразки пива, із презентацією інших напоїв, які також сьогодні в тренді. Йдеться про традиційні українські слабоалкогольні напої: сидри, медівки, плодово-ягідні вина, й міцні, фруктові, ягідні та інші дистиляти, і які своєю якістю роблять честь всьому українському.

Ідея і завдання Форуму: популяризувати досягнення українських виробників напоїв, насамперед пива, сидрів і дистилятів, щоб спільними зусиллями розвивати галузь і зміцнювати економіку України. Сприяти компаніям і підприємствам-виробникам напоїв у розвитку виробництв, впровадженні новітніх технологій та інноваційних підходів, у завоюванні українського і закордонних ринків. Підвищувати різноманіття напоїв і розвивати культуру їхнього споживання через різні механізми поширення інформації – обмін досвідом і спілкування професіоналів та любителів у рамках цього та інших заходів, проведення конкурсів і дегустацій, публікації в спеціалізованих виданнях, поширення тематичної інформації в інтернеті, в соціальних мережах тощо.

Форум пивоварів, дистиляторів і виробників напоїв триватиме 2 дні.

Перший день – конференц-день із дискусійною панеллю про актуальну ситуацію і тенденції розвитку галузей, з виступами фахівців, експертів, представників технологічних компаній і безпосередніх учасників ринку.

Другий день поєднає бізнес-екскурсії на виробництво (відвідування пивоварні і дистилерії) із практичними заняттями – колабораційною варкою пива на одній із провідних українських пивоварень і майстер-класами (тематика узгоджується).

Виробництво різних напоїв з поєднанням (наприклад, пиво) та на основі фруктів, ягід, меду, горіхів і трав (плодово-ягідні вина, сидри і дистиляти) – це реальний шанс для підприємств і компаній вийти на нові ринки збуту, завоювати світ. Все це можливо за умови виготовлення справді високоякісної продукції. І тому основною темою обговорення на Форумі  будуть нові технології виготовлення пива та інших напоїв, а також сучасні підходи до їхнього просування на ринку, шляхи завоювання іноземних споживачів. Буде йтися про досвід виготовлення найкращих напоїв, про тенденції ринку, про новітні і традиційні технологічні прийоми.

У програмі Форуму – виставка технологічних досягнень у галузі напоїв і презентація пива та оригінальних українських напоїв (алкогольних і безалкогольних) на основі фруктів, ягід, меду і горіхів. Запланована Народна дегустація продукції пивоварень, сидрівень та дистиляцій.

До участі у Форумі пивоварів, дистиляторів і виробників напоїв запрошуються власники і керівники середніх і малих пивоварних заводів, ресторанів-пивоварень, садівничих та ягідних компаній, які зацікавлені в успішній переробці своєї продукції на напої, підприємств із виробництва сидрів, дистилятів тощо, а також пивовари, технологи, лаборанти підприємств, керівники і головні агрономи компаній із вирощування хмелю і пивного ячменю, виробники сировини, дріжджів, інгредієнтів, обладнання для пивоварень, устаткування для ресторанів тощо. На Форум запрошуються також представники торговельних і ресторанних мереж, фірм-експортерів.

Науковий патронат Форуму здійснює Національний університет харчових технологій.

Передісторія заходу. Навесні 2016 року медіагрупа «Технології та Інновації» провела в Києві Перший Всеукраїнський Форум пивоварів і рестораторів, присвячений традиційному для України (і не тільки) напою – пиву, насамперед, крафтовому. Того ж року за ініціативою засновників медіагрупи «Технології та Інновації» у Львові з великим успіхом пройшла Перша Всеукраїнська конференція «Від землі – до готового продукту», присвячена переробці фруктів та ягід, в ході якої було презентовано як унікальні традиційні українські напої на базі фруктів, ягід, горіхів, меду та натуральної сировини, так і найсучасніші технології їх виробництва.  За ці роки проведено більше 30-ти конференцій та форумів, з участю тисяч фахівців і любителів, за підтримки сотень українських та іноземних компаній. І на кожному із цих заходів презентують найцікавіші зразки українських традиційних напоїв.

Не без гордості слід сказати, що за ці роки в Україні виросло ціле покоління крафтових виробників: пива, дистилятів, виробників сидрів та ін. Успіхи сотень пивоварень, сидрівень і дистиляцій підтверджували численні презентації і конкурси, які медіагрупа «Технології та Інновації» організовувала в ході конференцій та форумів. І серед них – найбільш значимий Міжнародний дегустаційний конкурс East Europen Beer Award, який у 2017 – 2021 р.р. збирав щоразу на одному майданчику понад сто пивних експертів, котрі дегустували понад 3 тисячі зразків пива і сидрів від сотні українських і закордонних пивоварень, в понад 20-ти номінаціях. Наступні заходи медіагрупи продовжать традиції успішних виробництв напоїв і стануть реальним поштовхом для їхнього руху вперед.

Генеральний інформаційний партнер Форуму – спеціалізований журнал «Напої. Технології та Інновації», з проєктом журнал у журналі «Пиво. ТІ». Інформаційні партнери – журнали «Садівництво і Овочівництво. ТІ&Горішник», «Ягідник» і сайти techdrinks.info, techhorticulture.com, jagodnik.info.

Запрошуємо до співпраці!

Для реєстрації учасників і партнерів звертайтеся:
Анна Панкратенкова (координатор проєкту), тел: +38 097 759 25 83
Лариса Товкач, тел..: +38 097 96 89 516
Ірина Петронюк, тел: +38 096 49 166 92

Журнал «Напої. Технології та Інновації»

Останні статті