Скільки коштів потрібно на посадку гектару лохини

 Скільки коштів потрібно на посадку гектару лохини

Вартість закладки гектара лохинової плантації може досягати $23 тис. Але експерти й виробники зазначають, що цей бізнес швидко окупається і в наступні роки приносить гарний прибуток.

Плантація лохини дає урожай протягом 20 років. На ягоду рідко нападють хвороби і шкідники. Основна загроза — це різні форми цвілі. Тим не менш, експерти радять звернути увагу, аби ділянка була відокремленою, сонячною або дещо притіненою, ґрунт — вологим, водопроникним, кислим, pH 3,5-4,8, краще піщаним з великою кількістю гумусу.

Оцінки інвестицій в закладку гектара лохинової плантації істотно коливаються. Учасники ринку називають суми від $15 тис. до 23 тис. на гектар при інвестуванні з нуля. При цьому найбільші витрати йдуть на придбання саджанців та їх висадку.

На один гектар необхідно висадити понад 2200 рослин. Вартість саджанців у розсаднику становить $1,7-2,0, тому загальна сума складе щонайменше $4,0-4,6 тис. При необхідності поливу потрібно вкласти ще від $8,7 тис.

 

А щоб створити та запустити велику плантацію лохини, необхідно розраховувати на інвестиції в сортування, пакування і зберігання ягід. В такому випадку тільки сортувальна машина обійдеться від $57 тис. до $430 тис.

За матеріалами: agroday.com.ua 

Журнал «Напої. Технології та Інновації»

Останні статті

Залишити коментар