SIMEI 2022: хроніки 29-ї виставки технологій виноробства та виготовлення інших напоїв

 SIMEI 2022: хроніки 29-ї виставки технологій виноробства та виготовлення інших напоїв

15–18 листопада 2022 року в Мілані (Італія) відбулася 29-та виставка технологій виноробства та виготовлення інших напоїв SIMEI. На 4 дні Мілан став осередком виноробного бізнесу, адже на виставці було понад 480 експонентів, делегації з 50 країн та близько 25 тис. відвідувачів з усього світу. Експоненти презентували технології у виноробстві: від вирощування винограду – до зберігання. Також під час виставки урочисто вручили нагороди Lucio Mastroberardino Simei 2022 Innovation Challenge та Iga Beer Challenge. Відбулося 40 супутніх заходів, включаючи конференції, круглі столи та дискусії. Журнал «Напої. Технології та Інновації» – інформаційний партнер виставки.

Виставка SIMEI відбувається один раз на 2 роки, починаючи з 1963 року. Цей спеціалізований захід досі єдиний міжнародний майданчик, на якому експоненти презентують обладнання для виробництва, розливу в пляшки й упакування всіх типів напоїв, враховуючи вино, міцний алкоголь, спирт, пиво, виноградні дистиляти, соки, мінеральну воду, оцет, рослинні олії.

Через пандемію в роботі виставки була вимушена пауза. Цього ж року відвідувачі з усього світу знову зібралися, щоб упродовж 4 днів ознайомитися з найцікавішими рішеннями для виноробства, пивоваріння, виробництва міцних напоїв тощо.

Ключова спрямованість виставки цього року – сталість довкілля. Учасники заходу презентували бізнес-моделі, спрямовані на екологічний, соціальний та економічний розвиток сектору виробництва напоїв різного виду.

SIMEI 2022: тенденції в галузі виноробства

Результати виставки демонструють, що виноробний сектор здатний справлятися з важкою економічною ситуацією у світі. Відповідно до опитування, проведеного Uiv Wine Observatory на однорідній і репрезентативній панелі сектора, майже всі компанії виявляють підвищення цін на сировину, яке становить 30–40 % для заліза, паперу та електронних компонентів і понад 100 % для енергії. 84 % виробників скаржаться на труднощі з пошуком сировини, яка в основному стосується електронних компонентів (68 %), а також паперу та скла. Незважаючи на економічні труднощі, цього року сектор очікує загальне зростання обороту на 9 %.

Хороші прогнози і щодо продажу за кордоном, які мають зрости для 59 % компаній. За даними виставки, у 2021 році загальний експорт цього сектору становив понад 2 мільярди євро, що на 5,4 % більше, ніж у попередньому році. Франція, Східна Європа, а також Німеччина, Австрія, Швейцарія – основні напрямки для експорту обладнання. Загалом, вартість експорту у 2022 році зросла на 3 %, якщо порівнювати з результатами минулого року.

У рамках виставки також обговорили проблему екологічного виробництва. Важливо, що до кінця 2023 року буде прийнято європейський закон для визначення сталого розвитку з погляду законодавства. Він повинен буде роз’яснити, що таке стійкий розвиток, як він вимірюється, які критерії та мінімальні вимоги до маркетингу. Закон, який стосуватиметься не лише винного сектору, може стати фундаментальною відправною точкою на шляху до єдиного європейського стандарту сталого розвитку. За твердженнями фахівців галузі, досі етикетки показували критерії гігієни та здоров’я, тепер вони також повинні мати екологічну інформацію. Порушили й питання повторного використання матеріалів (зокрема, скла). За даними, виголошеними на виставці, відсоток переробки скла в Італії є одним із найвищих у Європі.

Фахівці зазначили, що до 2030 року виробники повинні зменшити використання засобів захисту рослин на 50 %, а кількість площ, які обробляють за допомогою органічних технологій, має значно збільшитися.

У рамках виставки відбулася конференція «Вино та амфори: повернення до глини», впродовж якої зазначили, що вина в амфорах переживають період великих експериментів та викликають жваве зацікавлення серед споживачів. Виробництво вин в амфорах, з-поміж інших країн, активно розвивається в Португалії. Аттіліо Скієнца, професор та один із провідних світових експертів у виноградарстві, зазначив, що амфора була не тільки першою ємністю, але й одним із перших маркетингових інструментів для вина з написами, що представляли купця, і формою, яка розкривала її походження.

Українська делегація на виставці

Повернення до амфори сьогодні є новинкою, якій судилося розвиватися та утверджуватися, – підсумували учасники конференції. Але слід пам’ятати, що, крім маркетингу, цей метод виноробства сам собою не є гарантією насолоди чи стилю. Виробникам доведеться знайти способи диференціювати свої етикетки, надаючи їм суб’єктивну та відмінну інтерпретацію.

Постійний гість виставки SIMEI – група компаній Letina, яка виробляє якісні й сучасні посудини з нержавіючої сталі. За словами менеджера компанії Zeljko Benc, 65–70 % ємностей спрямовані для виноробства, 15 % – для пивної галузі та 5–10 % – для інших галузей.

– Зараз ми будуємо новий воркшоп на 10500 квадратних кілометрів у цілому. Він призначений для виготовлення ємностей для пивної галузі, із якої ми впродовж останнього часу отримуємо все більше замовлень, і для ігристих вин. Ми об’єднали все в один воркшоп з великим простором: поставили нові великі машини, 6-метровий прес, зварювальні машини, машини для порізки. Обладнання спрямоване в основному на ринки Франції, США (які займають приблизно 40 % від загального обсягу виробництва). Також постачаємо обладнання в Німеччину, Сербію, Австрію, які займають близько 30 %. Раніше нашими постійними партнерами були виробники з Грузії, – розповідає Zeljko Benc.

Читайте також:
Як у Шампані і ще краще. Завдяки сучасному обладнанню продукція виноробів з Одещини успішно конкурує на українському ринку

На виставці презентували італійський розсадник щеплених виноградних саджанців Vivai Viticoli Trentini. За словами представника компанії Івана Кічиука, окрім саджанців, фахівці розсадника консультують клієнтів щодо правильного вибору підщепи залежно від складу ґрунту, теруару та кінцевого результату, який хочуть отримати замовники.

– Вибір сортів винограду залежить від багатьох факторів, серед яких чільне місце займають кліматичні зміни. Клімат стає більш спекотним. У тих регіонах, де раніше вирощували тільки білі сорти, починають висаджувати й червоні. Окремо хочу наголосити на автохтонних сортах, що притаманні лише певним регіонам. Так, вина з автохтонних сортів винограду викликають неабияке зацікавлення в закордонних туристів, які не можуть спробувати такі вина у своїй країні. У своєму розсаднику в партнерстві з інститутом виноградарства в Молдові ми вирощуємо молдовські та румунські автохтони. Проте ми відкриті до співпраці та готові вирощувати і українські автохтонні сорти, – зазначає Іван Кічиук.

Тема пивоваріння на виставці

За останні 7 років кількість компаній у пивному секторі зросла більше ніж удвічі, а середні місячні витрати споживачів на пиво в Італії зросли на 23 %, зафіксувавши збільшення обсягів споживання пива між 2017 і 2021 роками на 127 %. Проте нинішній пивний сектор суперечить застарілій нормативній базі, якій у деяких випадках уже приблизно шістдесят років. На конференції, присвяченій крафтовому пиву, учасники дійшли висновку, що італійське пиво зараз вимагає зміни темпу з погляду законодавства, щоб забезпечити розвиток та конкурентоспроможність галузі. Серед прикладів – чинні параметри (з 70-х років) щодо кислотності, які, ймовірно, стримають сегмент кислого пива, виробленого в Італії, або показники вуглекислого газу.

За даними, наведеними впродовж виставки, пивний сектор Італії наразі налічує 1326 компаній і трохи більше як 9600 співробітників (дані за жовтень 2022 р.). Криза, яка вразила весь сектор у 2020 році, призвела до скорочення кількості працівників у секторі. З боку споживання, за оцінками, домогосподарства витрачають на пиво загалом близько 30 % бюджету, виділеного на алкогольні напої (24 євро на місяць у 2021 році).

Більше матеріалів читайте в журналі “Напої. Технології та Інновації”, який можна  завантажити безкоштовно.

Щоб придбати друковані випуски журналів, видані впродовж минулих років, звертайтеся:

Лариса Товкач, менеджер, +38 (097) 968 95 16, sad.nti@ukr.net
Анна Панкратенкова, тел.: +38 097 75 92 583, reklama.nti@gmail.com
Ірина Петронюк, тел.: +38 096 49 16 692, oksana.buh.ti@gmail.com

Читайте також:
На Одещині відкрився перший фірмовий магазин Таїровських вин
Група компаній Purcari Wineries – лідер у Молдові за кількістю переробленого винограду у сезоні 2022 року

Журнал «Напої. Технології та Інновації»

Останні статті