Що у номері? Вийшов друком новий випуск журналу «Ягідник»!

 Що у номері? Вийшов друком новий випуск журналу «Ягідник»!

Суниця садова – одна з провідних культур українського сектору ягідництва. Попри те, що це відома кожному з дитинства ягода, вона впевнено втримує свої позиції на свіжому ринку. Крім того, вона займає левову частку в секторі заморожування ягід. Але ж у чому полягають секрети суничного бізнесу? Як правильно створити плантацію, які сорти обрати, які перспективи має вирощування суниці та як правильно підготувати ягоду до заморожування? Про поради, лайфхаки та секрети учасників ринку від А до Я читайте у статті з нового випуску журналу «Ягідник», який уже вийшов друком!

Розпочинає новий випуск журналу «Ягідник» детальний пострепортаж з однієї з ключових подій садівничого сектору України – IV Міжнародної благодійної науково-практичної конференції «Успішне садівництво і переробка: технології та інновації. Вчимося перемагати!», яка 1-2 червня 2023 року відбулася в місті Кам’янець-Подільський. Захід, участь у якому взяли понад 200 садівників, організувала медіагрупа «Технології та Інновації». Як пройшла конференція, які ключові питання обговорювалися, які проблеми та виклики чекають фермерів у сезоні 2023 року і головне як їх долати читайте на сторінках журналу.

Продовжуючи тему вирощування суниці садової, однієї з ключових культур ягідного сектору, варто звернути увагу на можливі варіанти деверсифікації цього бізнесу. Так, керівник ФГ «Беррі Прикарпаття» Богдан Лутчин у теплицях поряд з ремонтантною суницею вирощує ще й кавуни та… перець! У чому переваги такої «синергії», читайте у новому випуску журналу. Також вартий уваги і досвід вирощування суниці садової в закритому ґрунті на столах. Про це читачам «Ягідника» розповіла міжнародна експертка з вирощування ягід, агроном-консультантка Ганна Луцько.

Сезони 2022 та 2023 років – одні з найскладніших в історії ягідництва та садівництва України. На жаль, чимало господарств зазнали збитків, руйнувань і перебували в окупації. Попри такі труднощі, вони не втратили віри у свою справу та продовжують її розвивати. Так, господарство з Київщини Family Garden,     яке має одну з найбільших плантацій органічної лохини у Європі та світі площею 155 гектарів, не лише пережило окупацію, а й далі успішно працює на експортному ринку. Як вдається вирощувати ягоду, яка відповідає європейським стандартам, забезпечувати належну післязбиральну обробку та за нинішніх непростих часів вчасно доставляти продукцію за кордон, читайте у новому випуску «Ягідника».

Окрім того, у номері – секрети вирощування органічної лохини у господарстві «Органічний сад» (ТМ Stynava organic garden), досвід переробки лохини на джеми, пастилу, мармелад тощо у ФГ «Ягідна поляна», що на Київщині, а також практика вирощування лохини та закладання плантації ожини в СФГ «ВІКТОРІЯ СЕНС» з Київської області.

Ягідний бізнес потребує правильної та якісної роботи, постійного розвитку та застосування сучасних технологій. ФГ «Медова ягода», яке вирощує малину, суницю та лохину, – яскравий приклад того, що в ягідному бізнесі важливо все робити максимально якісно на початках, щоб не зазнати невдач потім. Тільки перевірені технології вирощування – із таким кредом працюють тут. Через це засновники ягідного господарства постійно шукають шляхи фінансування своєї справи, щоб розширювати бізнес та вдосконалювати його. Як це вдається – читайте на сторінках нового випуску журналу «Ягідник».

Окрім того, важливо слідкувати та тенденціями ринку, вчасно на них реагувати та знати про всі перспективні сортові новинки в ягідному секторі. Тому про виведені сорти малини та їхні особливості читайте в інтерв’ю селекціонеркою з Польщі Агнєшкою Ожел.

Нішеві ягідні культури займають окрему категорію ягідництва, яка з кожним роком розвивається усе активніше. Обліпиха, жимолость, гумі, калина – усе більше фермерів висаджують на своїх плантаціях ці культури. Але оскільки вони ще не дуже популярні, ягідівники знають не всі секрети їх вирощування. Так, гумі (або маслинка багатоквіткова) цікава не лише своїми ягодами та їхніми цілющими властивостями, а й тим, що не потребує особливих ґрунтових і кліматичних умов, живлення та догляду тощо. Але все ж таки певні секрети успішного вирощування гумі є. Про них «Ягіднику» розповів садівник-селекціонер, засновник розсадника «Подільська розкіш» В’ячеслав Францішко.

Обліпиха також належить до тих нішевих культур, які мають усі шанси стати традиційними. Адже з кожним роком площі з обліпиховими плантаціями в Україні збільшуються, у Європі невпинно зростає попит на цю культуру, а продукти переробки ягоди стають усе популярнішими. Але успіх обліпихового бізнесу залежить передусім від правильно закладеної плантації. Тож про виклики та питання, які можуть виникнути в охочих посадити промисловий обліпиховий сад, цінні рекомендації, які варто враховувати для створення плантації обліпихи від керівника розсадника «Подільські Саджанці» Дмитра Рипана читайте у новому випуску журналу «Ягідник».

Щоб мати конкурентоспроможний бізнес, передусім важливо вивчити конкурентів. А щоб бути конкурентним на експортному ринку, треба вивчати досвід і тенденції інших країн. Тож як розвивається ягідний сектор, приміром, у сусідній Республіці Молдова, які культури у пріоритеті молдовських фермерів і чому там майже не вирощують лохину? Про це і не тільки «Ягіднику» розповів представник молдовської компанії ANASTASIA TRADING AND SERVICES SRL Дмитром ДОДІКОЮ

Окрім того, читайте на сторінках нового випуску журналу «Ягідник» читайте про порядок сертифікації садивного матеріалу ягідних або інших культур від завідувачки відділу вірусології, оздоровлення і розмноження плодових і ягідних культур Інституту садівництва НААН України Катерини Удовиченко. Також у журналі – традиційний юридичний практикум від патентно-правової фірми «Пахаренко і Партнери». А про переваги холодильних установок на вуглекислоті та особливості виробничого процесу заморожування ягід, холодильне обладнання для виробників ягід «Ягіднику» розповіли фахівці компанії Koriel Group.

Робімо ягідний бізнес успішним разом!
Нагадаємо, на період воєнного часу всі охочі мають змогу безкоштовно почитати журнал в електронному форматі, тому попередній і новий випуски журналу «Ягідника» у форматі PDF можна завантажити тут.

Оформити передплату, придбати друкований випуск журналу або купити видання, видані впродовж минулих років, звертайтеся:

Лариса Товкач, менеджер, +38 (097) 968 95 16, sad.nti@ukr.net
Анна Панкратенкова, тел.: +38 097 75 92 583, reklama.nti@gmail.com
Ірина Петронюк, тел.: +38 096 49 16 692, oksana.buh.ti@gmail.com

Нагадуємо також, що для безкоштовного завантаження доступний журнал «Напої. Технології та Інновації». Для завантаження номера 1 за 2023 рік переходьте за посиланням.

А вже незабаром вийде друком ексклюзивний випуск, підготовлений до XI Міжнародного форуму пивоварів, дистиляторів та виробників напоїв. Форум відбудеться 7-8 вересня 2023 року у Львові, у ресторані-пивоварні «Старгород» (м. Львів, вул. П.Римлянина, 1).

Журнал «Напої. Технології та Інновації»

Останні статті