«САН ІнБев Україна»: «Ми обираємо співробітників, які зможуть стати кращими за нас»

 «САН ІнБев Україна»: «Ми обираємо співробітників, які зможуть стати кращими за нас»

Наприкінці березня один з лідерів пивоварного ринку AB InBev Efes взяв активну участь в ярмарку вакансій для студентів IMPULSE 2018. Це лише один з ефективних інструментів, що використовуються для розширення штату талановитих співробітників. Компанія, в якій сьогодні працюють понад 1800 осіб, приділяє велику увагу перспективним молодим фахівцям, вітає нестандартне мислення і цінує прагнення розвиватися. Про те, на які якості кандидатів звертають увагу в першу чергу та яких помилок слід уникати на співбесідах, розповідає Олександра Ворю, фахівець із підбору персоналу компанії «САН ІнБев Україна».

– Почнемо з найпершого кроку, коли рекрутер віддалено знайомиться з кандидатом на ту чи іншу позицію. Яким має бути резюме, щоб воно вас зацікавило? Чи є певні вимоги?
– У нас немає певних вимог до резюме, але є моменти, які, безумовно, важливі. Наприклад, коли отримуєш резюме, в першу чергу звертаєш увагу на структурність, лаконічність і грамотність тексту. Не менш важливо, щоб кандидат відобразив у резюме свої досягнення на попередніх місцях роботи.

– На скільки етапів ділиться процес співбесіди у вашій компанії?
– Ми уважно знайомимося з кожним резюме. Якщо досвід кандидата нас зацікавив, проводимо коротке телефонне інтерв`ю. Далі на претендента чекають кілька етапів: це інтерв`ю з фахівцем відділу персоналу, з безпосереднім керівником і керівником відділу, в якому відкрита вакансія. Для здобувачів деяких посад можливі додаткові етапи у вигляді тестувань або ассессмент-центру. Ми цінуємо кожного кандидата, який проявляє інтерес до нашої компанії. Тому, якщо людина не пройшла конкурсний відбір, пізніше можемо повернутися до її кандидатури з іншими пропозиціями. Бувають випадки, коли кандидат направляє резюме на одну вакансію і з певних причин його досвід підходить для іншої відкритої вакансії. Наприклад, був випадок, коли людина хотіла влаштуватися до нас аналітиком у відділ трейд-маркетингу. Поспілкувавшись із нею в короткому телефонному інтерв`ю, я зрозуміла, що це ідеальний кандидат для посади аналітика у відділі з роботи з дистрибуторами. У підсумку вона успішно пройшла всі етапи конкурсу і досі працює на цій посаді. Ще один цікавий випадок: людина подавала резюме на посаду супервайзера. В ході інтерв`ю з`ясувалося, що кандидату до душі інший функціонал, і якраз була відкрита більш підходяща вакансія в іншому місті. Його прагнення до розвитку, захопленість і мобільність дозволили успішно пройти конкурс і замістити вакансію.

– Чи існують типові помилки кандидатів, з якими ви спілкуєтеся?
– Часто кандидати разом з резюме направляють супровідні листи з приблизно таким текстом: «Прошу розглянути моє резюме на таку-то вакантну посаду». Такий лист не несе в собі сенсу, не зрозуміло, для чого і з якою метою кандидат його направляє. Якщо ви хочете відправити супровідний лист, то краще вказати в ньому, чим саме цікава відкрита вакантна посада і чому саме ваш досвід підходить. Або не направляти його взагалі. Ще одна розповсюджена помилка – абстрактні відповіді на співбесідах. Наприклад, на запитання про те, чим зацікавила компанія «САН ІнБев Україна», кандидати відповідають: «Ви міжнародна компанія», «Ви велика компанія» або «Я переглядав ваш сайт, і ви мені сподобалися»… Але ж міжнародних і великих компаній на ринку багато, тому не зрозуміло, чому кандидат хоче працювати саме у нас.

– Яких людей ви підбираєте для роботи в компанії?
– У співробітників «САН ІнБев Україна» є спільна мрія – об`єднувати людей, щоб робити світ кращим. Тому ми обираємо співробітників, які завдяки правильному розвитку, вирішенню складних завдань і підтримці зможуть стати кращими за нас. Лідерство на власному прикладі – невід`ємна частина нашої культури. Ви легко увіллєтеся в нашу культуру, якщо вам притаманні такі якості:
1. Мотивованість. Наші співробітники високомотивовані та беруть на себе відповідальність за свою роботу. Ми дійсно «володіємо» цією компанією і ставимося до неї як власники.
2. Захопленість. Ми любимо наші продукти, нашу культуру і наші ідеали. Все, що ми робимо, спрямоване на створення міцних зв`язків зі споживачами через наші бренди і досвід, які об`єднують людей.
3. Наполегливість. Нам необхідно рухатися вперед, долати випробування і ніколи не зупинятися для досягнення найкращих результатів.
4. Прагнення до розвитку. Безперервно вдосконалюючись, ми завжди шукаємо позитивні зміни у своїй роботі.
Атмосфера в компанії налаштовує на те, щоб кожен співробітник міг проявляти ініціативу, реалізовувати свій потенціал для подальшого розвитку. Кидаючи виклики, ми очікуємо максимальної самовіддачі та надаємо можливості для швидкого кар`єрного і професійного розвитку. Ваша кар`єра – у ваших руках, а ми допоможемо вам досягти поставлених цілей. Кожен співробітник «САН ІнБев Україна» може впливати на бізнес-процеси та ефективність роботи компанії.

– Чи співпрацюєте ви з ВНЗ для залучення на роботу молодих фахівців? Чи є стажування/спеціальні програми в «САН ІнБев Україна», які допоможуть молодим фахівцям влаштуватися до вас на роботу?
– Так, для амбітних випускників і молодих фахівців, які мріють про стрімку кар`єру, у нас є кілька напрямів: глобальна програма управлінських стажувань (стажування в різних підрозділах компанії), програма управлінських стажувань на виробництві (розроблена для випускників технічних і наукових вузів) і кар`єрна програма в Бізнес Сервіс Центрі (отримання досвіду в логістиці та фінансах). Ми активно співпрацюємо з ВНЗ, беремо участь в ярмарках вакансій. Учасники проходять великий і цікавий конкурс, який складається з різних етапів, наприклад – проходження тестів, інтерв`ю, рішення бізнес-кейсів. По закінченню стажування стажистам, що відзначилися, пропонується зайняти позиції у різних підрозділах компанії.

Інформаційна довідка: ПАТ «САН ІнБев Україна» є одним із лідерів українського пивоварного ринку та представляє найбільшу в світі пивоварну компанію Anheuser-Busch InBev. ПАТ «САН ІнБев Україна» об`єднує Чернігівське, Харківське та Миколаївське відділення компанії. Портфель пивних брендів складається з глобальних ТМ: Bud, Corona Extra, Stella Artois, Beck’s; міжнародних ТМ: Corona, Staropramen, TALLER, Hoegaarden, Leffe, Lowenbrau, Franziskaner, Spaten; а також локальних ТМ: «Чернігівське», «Рогань», «Янтар», «Жигулевское», DAO. У 2016 році частка українського ринку ПАТ «САН ІнБев Україна» склала 30,0% у натуральному вираженні.

 

Журнал «Напої. Технології та Інновації»

Останні статті

Залишити коментар