«Сад квітів»: як виготовляють вино у маленькій сімейній виноробні на Черкащині

 «Сад квітів»: як виготовляють вино у маленькій сімейній виноробні на Черкащині

Невелика сімейна виноробня із поетичною назвою «Сад квітів» – одна з тих, що представляють галузь крафтового виноробства України. Розташована вона в Катеринополі, що на Черкащині. Власник виноробні – Павло НОВІК. Дружина Наталія вирощує квіти, Павло – виготовляє вино. Звідси й назва «Сад квітів».

Свій шлях у сфері виноробства Павло Новік розпочав 2017 року. Відтоді чоловік виготовляє принципово  натуральне плодово-ягідне вино. Власник виноробні «Сад квітів» розповідає, що рішення розпочати свій шлях у виноробній галузі прийшло тоді, коли він натрапив на неякісний порошковий напій із супермаркету. Тоді, як розповідає Павло Новік, прийшло розуміння, що в Україні дуже мало справді якісного натурального вина. З того часу бере початок сімейна виноробня «Сад квітів».

В асортименті Павла Новіка – вина зі смородини, вишні, малини, порічки. Під час виготовлення напоїв чоловік дотримується традиційних технологій, які розробив Інститут садівництва. Павло Новік отримав дозвіл на виробництво, затверджений тодішнім Мінагрополітики.

–    Стимулювати розвиток галузі та збільшити кількість невеликих виноробень можна  за допомогою доступних кредитів. Також є потреба у дієвому механізмі легальних продажів та впровадженні обов’язкових перевірок продукту. Ці важелі управління найбільш дієві, – ділиться міркуваннями винороб.

Павло Новік – постійний відвідувач фестивалів та виставок, де він презентує свою продукцію. Адже чоловік впевнений: людей треба переконувати купувати якісний продукт.

–    Якість свого вина доводимо простим способом. На кожному фестивалі на столі з винами ставлю ємність із водою, в середину якої поміщаю склянку з вином. Натуральне вино щільніше за воду, тому воно не зафарбовує її. Коли таким способом перевірити дешеве порошкове вино, то вода від нього буде повністю зафарбованою.  Кожен може перевірити моє вино і впевнитися, що воно справді натуральне. Проблема в тому, що більшість людей сьогодні звикли купувати дешеве порошкове вино. Але тільки собівартість натурального вина  коливається на рівні 100-150 грн. Наприклад, щоб зробити 1 літр малинового вина, потрібно майже 3 кг малини. А 1 кг цієї ягоди коштував цьогоріч 50 грн. Порахувати не складно. Тому найголовніша проблема сьогодні – переконати людей, що краще купувати дорожче, але натуральне вино, у якому немає домішок. Тільки тоді воно буде справді корисним для здоров’я і мати лікувальні властивості, – резюмує Павло Новік.
 

Журнал «Напої. Технології та Інновації»

Останні статті

Залишити коментар