Розвинене виноробство формує позитивний імідж країни»: підсумки освітнього циклу для підприємців винної індустрії

 Розвинене виноробство формує позитивний імідж країни»: підсумки освітнього циклу для підприємців винної індустрії

Наприкінці листопада в Києві в межах програми EU4Business за фінансування ЄС та Німеччини відбувся семінар «Експорт для крафтових виноробів. Документи, ринки збуту, економіка». Це був четвертий, заключний захід із циклу освітніх семінарів 2023 року для українських виноробів та підприємців галузі. Організували подію Асоціація крафтових виноробів України та Wines of Ukraine.   

Проєкт розпочато у липні 2023 року. Цикл освітніх заходів передбачав 4 семінари. Загалом до них долучились 25 спікерів — вітчизняних та міжнародних експертів, і близько 200 учасників. Участь у заходах була безкоштовною як для членів Асоціації крафтових виноробів України, так і для інших підприємців галузі. 

– Ми створили освітній цикл так, щоб розглянути виноробний бізнес з усіма його викликами й надати максимально практичні поради та інформацію його учасникам: від реєстрації та документообігу – до технологій виробництва, маркетингу та експорту, — коментує керівниця освітнього проєкту, амбасадорка Wines of Ukraine Євгенія Ніколайчук. — Ми створили унікальний пул експертів за кожною з тем і розробили онлайн-гід, доступ до якого отримали всі учасники семінарів. Наша мета — зробити так, щоб українські винороби й підприємці завжди мали можливість отримати необхідну консультацію й підтримку. Тож ми будемо неймовірно раді, якщо українські винороби й підприємці імплементують всі ті поради, котрі озвучили наші експерти.

Оксана Новодон, регіональний координатор програми «EU4Business: відновлення, конкурентоспроможність та інтернаціоналізація МСП», підсумувала свої думки щодо проєкту:

– Серія освітніх заходів для членів Асоціації крафтових виноробів України із залученням міжнародних експертів стала потужною ініціативою для розвитку українського виноробства та підтримки суб’єктів малого підприємництва в цій сфері. Освітні заходи лише значно поліпшили навички та знання учасників, а також надали їм можливість впровадити новітні технології та підвищити інноваційний потенціал власного бізнесу.Такі події мають на меті сприяти формуванню кластерів та розвитку МСП загалом. Цей проєкт водночас розширює можливості доступу до ринків, зокрема міжнародних, та впливає на покращення умов для процвітання галузі. Так зростає конкурентоспроможність виробників і на міжнародному ринку.

– Ми дуже задоволені співпрацею з міжнародною програмою «EU4Business: відновлення, конкурентоспроможність та інтернаціоналізація МСП» і дякуємо ЄС та Німеччині за підтримку нашого спільного проєкту. Він є цікавим і корисним не лише крафтовим виробникам, а також і сталим виноробним бізнесам, — вважає Світлана Цибак, голова Асоціації крафтових виноробів, співзасновниця Wines of Ukraine. — Учасники семінарів отримали розгорнуту картину того, як організувати виробництво та як мають працювати маркетинг, планування й фінансовий складний бізнесу. Закордонні спікери поділились успішним досвідом того, як працює бренд на міжнародній арені, як це впливає на експорт. Ми багато говорили про те, як позиціонувати себе на експортних ринках, та як розвинене виноробство формує позитивний імідж країни в цілому. Ми маємо над чим працювати, і не плануємо зупинятись. Наше головне завдання — побудувати міцний бренд Wines of Ukraine і показати, що Україна — це виноробна держава, котра займає унікальне місце на винній мапі світу.

Інфодовідка

Освітні заходи було організовано в межах грантового конкурсу з системної підтримки малого і середнього підприємництва на замовлення програми міжнародної співпраці «EU4Business: відновлення, конкурентоспроможність та інтернаціоналізація МСП», яку спільно фінансують Європейський Союз і уряд Німеччини. Грантовий конкурс виконує Фонд розвитку підприємництва, стратегічним виконавцем програми є німецька федеральна компанія Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH. Програма спрямована на підтримку економічної стійкості, відновлення та зростання України, створення кращих умов для розвитку українських малих і середніх підприємств (МСП), а також підтримку інновацій та експорту. Детальніше: www.eu4business.org.ua.

Організатор заходу – ГС «Асоціація Крафтових Виноробів України».

Зміст публікації та семінару є виключною відповідальністю ГС «Асоціація Крафтових Виноробів України» і не обов’язково відображає позицію Європейського Союзу, уряду Німеччини, GIZ, ФРП.

#eu4business #MovingForwardTogether #gizSME

Журнал «Напої. Технології та Інновації»

Останні статті